تاکید «برهم صالح» در دیدار با وزیر دفاع فرانسه بر لزوم توقف حملات ترکیه علیه اراضی عراق

رئیس جمهوری عراق در کاخ السلام از «فلورانس بارلی»، وزیر دفاع فرانسه و هیات همراه استقبال کرد.

میدل ایست نیوز: «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق در کاخ السلام از «فلورانس بارلی»، وزیر دفاع فرانسه و هیات همراه استقبال کرد.

برهم صالح در این دیدار بر لزوم هم‌افزایی تلاش‌های بین‌المللی برای تداوم نبرد علیه تروریسم و نابودسازی هسته‌های آن که تهدیدی برای امنیت و صلح به شمار می‌رود و نیز تقویت همکاری و هماهنگی در مبارزه با همه انواع افراط‌گری تاکید کرد.

رئیس جمهوری عراق در ادامه با اشاره به اهمیت رایزنی و همکاری مشترک با اتحادیه اروپا برای تحکیم ثبات در منطقه و دور ساختن آن از تنش‌ها و بحران‌های بیشتر، از نقش حیاتی فرانسه در ائتلاف بین المللی ضدداعش تقدیر کرد.

وی در ادامه ضمن اشاره به لزوم حمایت از بغداد در حفاظت از حاکمیت، امنیت و ثبات و عدم مداخله در امور داخلی عراق، بر اهمیت توقف حملات نظامی ترکیه به اراضی این کشور که نقض حاکمیت و قوانین و مبانی بین‌المللی و روبط حُسن هم‌جواری به شمار می‌رود، تاکید کرد.

از سوی دیگر، بارلی با بیان حمایت فرانسه از ثبات عراق و حفظ حاکمیت این کشور و ممانعت از اقدامات ناقض قانون ترکیه علیه اراضی عراق، بر آمادگی پاریس برای ارائه پشتیبانی از نیروهای امنیتی از لحاظ آموزشی و تسلیحاتی تاکید کرد.

طرفین در این دیدار همچنین درباره توسعه مناسبات دو کشور و گسترش چشم‌اندازهای همکاری در همه زمینه‌ها به خصوص در حوزه همکاری امنیتی و توانمندسازی نظامی عراق و نیز تازه‌ترین تحولات عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
از طريق
سایت ریاست جمهوری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا