جنرال الکتریک مسئولیت اتصال خطوط برق عراق و اردن را برعهده خواهد داشت

مدیر اجرایی شرکت جنرال الکتریک تاکید کرد که این شرکت مسئولیت تقویت شبکه انتقال انرژی عراق و اتصال آن به شبکه برق اردن را برعهده خواهد داشت.

 میدل ایست نیوز: «محمد محیسن»، مدیر اجرایی شرکت جنرال الکتریک تاکید کرد که این شرکت مسئولیت تقویت شبکه انتقال انرژی عراق و اتصال آن به شبکه برق اردن را برعهده خواهد داشت.

محیسن در بیانیه‌ای اعلام کرد: توافقی برای اتصال خطوط برق عراق و اردن وجود دارد که میان جنرال الکتریک و وزارت برق عراق با هدف تقویت شبکه انتقال انرژی این کشور و اتصال آن به خطوط برق اردن امضا شده است.

در ادامه این بیانیه آمده است که این اقدام، تاثیر چشمگیری در رفع قطعی برق به ویژه در مناطق پرجمعیت خواهد داشت و جنرال الکتریک طبق بالاترین سطح استاندارد این طرح را اجرایی خواهد کرد.

مدیر اجرایی جنرال الکتریک افزود: تیم این شرکت برای ساخت 14 نیروگاه فرعی در تلاش است و این توافق جدید به زودی موجب ایجاد زیرساخت‌های ضروری برای انتقال انرژی در عراق و تحقق تغییرات مثبت در استان‌های مختلف به خصوص در مناطق آزاد شده از چنگال داعش خواهد شد.

وی در پایان اظهار داشت که جنرال الکتریک مسئولیت طراحی، واردسازی، سنکرون‌سازی آزمایشی برق در نیروگاه‌های فرعی را با همکاری شرکت‌های داخلی عراق برعهده خواهد داشت و این امر در تجهیز مناطق آزاد شده که شبکه‌ برق این مناطق در درگیری‌های گذشته آسیب دیده، تاثیر پررنگی خواهد داشت.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا