معاون استاندار واسط: امسال امکان ورود زائران ایرانی برای روز عاشورا و حتی اربعین به عراق وجود ندارد

معاون استاندار واسط اعلام کرد که امکان ورود هیچ زائر ایرانی برای زیارت عاشورا یا حتی اربعین به عراق به ویژه از گذرگاه مرزی زرباطیه وجود ندارد.

میدل ایست نیوز: معاون استاندار واسط امروز جمعه گفت که هیچ زائر ایرانی نمی تواند از طریق گذرگاه مرزی «زرباطیة» (مهران) به عراق وارد شود.

«عادل الزرکانی» در گفت وگویی با پایگاه خبری «بغداد الیوم» گفت: «امسال اجازه داده نمی شود زائران ایرانی به ویژه از گذرگاه مرزی زرباطیه به عراق برای ادای زیارت عاشورا و حتی زیارت اربعین وارد عراق شوند.»

وی افزود: «علت این تاکید منع سفر میان دو کشور است که نه عراق و نه ایران اجازه ورود مسافران را نمی دهند و اقدامات قاطعانه ای در این زمینه اتخاذ کرده اند که فقط در موارد ضروری نظیر بیماران امکان عبور از مرزهای دو کشور وجود دارد.»

معاون استاندار واسط اشاره کرد که هر ساله با مذاکرات قبلی میان دو کشور و صدور روادید برای ایرانیان برای ورود به عراق ازدحام رخ می داد اما امسال اینگونه نیست.

در سال های گذشته، عراق میزبان زائران بسیاری از ایران و سایر کشورها برای احیای مراسم ماه محرم و زیارت مرقدهای مطهر ائمه اطهار در عراق بود.

امسال به علت انتشار ویروس کرونا و پیامدهای آن بر بخش های مختلف جامعه، از بیم گسترش بیشتر این بیماری، گذرگاه های مرزی میان دو کشور بسته شده و مراسمات عزاداری نیز با فاصله گذاری اجتماعی و با تعداد محدودی برگزار می شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا