مصطفی الکاظمی با حضور در ستاد عملیات مشترک عراق خواستار اقدام جدی برای پایان به حمل سلاح بی ضابطه شد

نخست وزیر عراق گفت که یکی از مشکلاتی که این دولت به ارث برده سلاح بی ضابطه و نزاع‌های عشایری است که خطری واقعی برای جامعه شده است.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، از مقر ستاد عملیات مشترک عراق بازدید کرد.

براساس بیانیه رسمی دفتر نخست وزیر عراق که در کانال تلگرام رسمی این دفتر منتشر شده، در این بازدید رئیس ستاد کل ارتش و جانشین فرمانده عملیات مشترک و رئیس دستگاه مبارزه با تروریسم در آن حضور داشتند.

این بیانیه افزوده که الکاظمی به محض حضور در مقر ستاد جلسه‌ای با فرماندهان امنیتی عراق برگزار و  در این  جلسه گزارش مفصلی درباره وضعیت امنیتی کشور و توانایی‌های نظامی برای حفظ مرزها به فرمانده کل نیروهای مسلح داده شد.

الکاظمی در این دیدار از تلاش‌های دستگاه‌های امنیتی در دفع خطر تروریسم و تأمین ثبات در کشور تقدیر کرد و گفت که مطمئن است که این نیروها می‌توانند امنیت کشور را تأمین و اعتماد شهروندان به حکومت را بازیابند و به شهروندان اطمینان خاطر دهند.

او بر اهمیت افزایش فعالیت امنیتی نیروهای مسلح دربرابر چالش‌های بزرگ امنیتی کشور تأکید کرد.

نخست وزیر عراق گفت که یکی از مشکلاتی که این دولت به ارث برده سلاح بی ضابطه و نزاع‌های عشایری است که خطری واقعی برای جامعه شده و مانعی جدی در مسیر توسعه و بازسازی کشور است.

او خواستار پیگیری جدی این پرونده و هماهنگی نیروهای امنیتی برای پایان دادن به وضعیت سلاح بی ضابطه و تحمیل اقتدار حکومت و رویارویی با موانع ثبات و امنیت کشور شد. 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا