گزارش واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق از نتایج عملیات خلع سلاح در بغداد

واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق با صدور بیانیه ای رسمی پایان عملیات امنیتی در منطقه حسینیه بغداد و نتایج آن را اعلام کرد.

میدل ایست نیوز: واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق با صدور بیانیه ای رسمی پایان عملیات امنیتی در منطقه حسینیه بغداد و نتایج آن را اعلام کرد.

در این بیانیه که دقایقی پیش (5 سپتامبر) منتشر شد آمده که نیروهای مشترک از بامداد امروز عملیات خود برای بازرسی این منطقه را آغاز کردند و این عملیات در ساعت 7 بدون هیچ حادثه ای تمام شد و نیروها به مقرهای خود بازگشتند.

در این بیانیه آمده که در این عملیات دو مسلسل، 121 اسلحه، 17 کلت، 8 نارنجک، 3 بی سیم مدل موتورلا، 70 خشاب و نیز 11 تلفن که برای انفجار بمب های دست سازی استفاده می شده و تجهیزات مختلف و مهمات و دو خودرو بدون کارت ماشین ضبط شده است.

این بیانیه افزوده که نیروهای امنیتی عراق به مسئولیت خود در تأمین امنیت و اجرای قانون در همه نقاط و مبارزه با هرگونه تهدید و چالش ادامه خواهند داد.

پیش از این، واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق از آغاز عملیات گسترده برای بازرسی و خلع سلاح شهروندان در منطقه حسینیه بغداد خبر داده بود.

در این بیانیه که امروز (شنبه 5 سپتامبر) منتشر شده بود آمده که منطقه حسینیه در شرق بغداد شاهد استفاده خطرناک از سلاح های سبک و متوسط در نزاع های قبیله ای بوده که باعث جان باختن افراد بی گناه و ایجاد جو رعب و وحشت در میان ساکنان منطقه بوده است.

این بیانیه افزوده که حکومت و دستگاه های امنیتی دربرابر این تهدید آشکار سلطه قانون دست بسته نمی مانند و به مسئولیت خود در حمایت از شهروندان و حفاظت از امنیت و منافع آنان عمل می کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا