دیدار «سید حسن نصرالله» و «اسماعیل هنیه»/ هنیه: حماس موشک هایی دارد که می تواند تل آویو و فراتر از آن را ویران کند

دبیرکل حزب الله لبنان و رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس ضمن دیدار با یکدیگر، درباره آخرین تحولات سیاسی و نظامی در اراضی فلسطین، لبنان و منطقه رایزنی کردند.

میدل ایست نیوز: «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب الله لبنان و «اسماعیل هنیه»، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) امروز با یکدیگر دیدار کردند.

در این دیدار دو طرف به بررسی آخرین تحولات سیاسی و نظامی در اراضی فلسطین، لبنان و منطقه از جمله: معامله قرن و عادی سازی روابط کشورهای عربی با اسرائیل پرداختند.

نصرالله و هنیه همچنین بر ثبات محور مقاومت و اقتدار آن در مقابله با فشارها و تهدیدها و همچنین روابط قوی بین حزب الله و جنبش حماس تاکید کردند.

پیش از این هنیه با «نبیه بری»، رئیس پارلمان لبنان دیدار کرده بود.

هنیه پس از دیدار با دبیرکل حزب الله لبنان ضمن تاکید بر اینکه غزه علی رغم توطئه ها و محاصره آزاد خواهد ماند در دیدار از اردوگاه «عین الحلوة» گفت: «از فلسطین آمده ایم تا به شما بگوییم این خاک، فلسطین و قدس برای ماست.»

هنیه تاکید کرد هر اندازه که نیاز به فداکاری و سختی وجود داشته باشد از زمین، اصول، قدس و حق بازگشت به آن دست نخواهند کشید.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس همچنین گفت که فلسطین با وجود تلاش هایی که برای حذف آن شد همچنان در دل امت و آزادگان جهان قرار دارد.

وی با انتقاد از عادی سازی روابط کشورهای عربی با اسرائیل بیان کرد که این روابط بیان کننده خواسته ملت های منطقه نیست و این کشورها باید بدانند که فلسطین هنوز در دل ملت ها قرار دارد.

هنیه با اشاره به دیدار امروز خود در عین الحلوة و بیروت تاکید کرد که ان شاء الله در آینده در قدس و فلسطین دیدار خواهد کرد و گفت که جنبش مقاومت در غزه موشک هایی دارد که می تواند تل آویو و فراتر از آن را ویران کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
cnn عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا