وزیر کشور اسبق عراق: حملاتی تروریستی به رهبری یک اسرائیلی و با کمک امریکا و عربستان انجام شد

وزیر کشور اسبق عراق از اقدام امریکایی‌ها در آزادسازی فردی اسرائیلی و دخیل در پرونده‌های ترور و حملات طائفی در بغداد خبر داد.

میدل ایست نیوز: «باقر جبر الزبیدی»، وزیر کشور اسبق عراق از اقدام امریکایی‌ها در آزادسازی فردی اسرائیلی و دخیل در پرونده‌های ترور و حملات طائفی در بغداد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری المعلومه، شخصی اسرائیلی و دارای تابعیت امریکایی به نام «فادی اللحدی» که یکی از کاخ‌های صدام در منطقه الخضراء توسط ارتش امریکا در اختیار وی قرار داده شده و تحت حمایت و حفاظت امریکا قرار دارد، در ترورها و حملات طائفی دست داشته است.

الزبیدی در ادامه بدون اینکه اشاره‌ای به تاریخ دقیق این حملات کند، افزود: فرماندهان امنیتی در وزارت کشور که به دنبال هویت شخصی نامعلوم بودند، توانستند در گذشته وارد کاخ صدام شوند و اطلاعاتی از فرد نام برده به دست آورند به طوری که معلوم شد وی به چندین عملیات گسترده انفجار در مناطق سنی‌نشین و شیعه‌نشین با هدف فتنه‌آفرینی طائفی و با کمک سعودی‌ها و تونسی‌ها اقدام کرده است.

وی در پایان اظهار داشت: وزارت کشور اللحدی را دستگیر کرد و توانست بیش از 74 هزار پرونده در رابطه با دست داشتن وی در عملیات تروریستی به دست آورد اما نیروهای امریکایی به مقر وزارت کشور یورش بردند و اللحدی را آزاد کردند و از فرودگاه بغداد با هواپیمایی خصوصی به همراه هفت نفر دیگر به اضافه 120 هزار پرونده در رابطه اقدامات تروریست‌ها در عراق فراری دادند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
المعلومة

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا