نائب رئیس فتح: عادی‌سازی روابط بحرین با اسرائیل با هدف حمایت از وضعیت ترامپ و نتایناهو انجام شد

نائب رئیس جنبش فتح فلسطین تاکید کرد موج عادی‌سازی روابط و اعمال فشار بر رهبران و مردم فلسطین به هیچ عنوان تاثیری بر مواضع آنها نخواهد گذاشت.

میدل ایست نیوز: «محمود العالول»، نائب رئیس جنبش فتح فلسطین تاکید کرد موج عادی‌سازی روابط و اعمال فشار بر «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان و دیگر رهبران و مردم فلسطین به هیچ عنوان تاثیری بر مواضع آنها نخواهد گذاشت و هیچ موفقیتی در به زانو در آوردن مردم فلسطین کسب نخواهد کرد.

العالول در گفت‌وگو با رادیو «صوت فلسطین» بر موضع رهبران فلسطینی تاکید کرد و افزود: این موضع‌گیری بر اراده مردم فلسطین و قدرت‌شان در پایداری و مقاومت تکیه دارد.

وی افزود: اقدام بحرین در عادی‌سازی روابط با اسرائیل به منزله ضربه‌‌ای از پشت و خیانت به مساله فلسطین، بیت المقدس و انسانیت و ناامید شدن مردم فلسطین از حاکمان عربی مذکور به شمار می رود.

العالول اظهار داشت: این عادی‌سازی روابط با هدف نابود کردن مساله فسطین و حمایت انتخاباتی از رئیس جمهوری امریکا و وضعیت داخلی نتانیاهو انجام شد.

وی در پایان موضع رسمی عربی و ناتوانی اتحادیه عرب از مقابله با موج عادی‌سازی روابط را خنده‌دار دانست و گفت: کشورهایی که روابط خود با اسرائیل را عادی‌سازی کرده‌اند، آیا پیش از این با تل‌آویو در جنگ بودند که اکنون با آن صلح کرده‌اند؟ آیا پیش از این از فلسطین حمایت می کردند که اکنون حمایت از آن را متوقف کرده اند.

پیش از این، امارات متحده عربی هم رسما روابط خود با اسرائیل را عادی‌سازی کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا