نیروهای فلسطینی روز سه شنبه را «روز مردمی اعتراض و انتفاضه» و روز جمعه را «روز عزای رژیم های عربی» اعلام کردند

«رهبری متحد مقاومت مردمی» فلسطین خواستار آن شد که روز سه شنبه (25 سپتامبر) به عنوان «روز مردمی اعتراض و انتفاضه» گرامی داشته شود.

میدل ایست نیوز: «رهبری متحد مقاومت مردمی» فلسطین خواستار آن شد که روز سه شنبه (25 سپتامبر)، روز امضای رسمی معاهده صلح امارات و بحرین با اسرائیل در کاخ سفید به عنوان «روز مردمی اعتراض و انتفاضه» گرامی داشته شود.

در بیانیه این گروه فلسطینی که متشکل از همه گروه های فلسطینی در غزه و رام الله است از مردم فلسطین خواسته شده که در اعتراض به این توافقات پرچم فلسطین را برافرازند.

این بیانیه افزود که این اقدام «بیان اعتراض قاطع ما به برافراشتن پرچم اشغالگری و کشتار و نژادپرستی دربرابر پرچم ذلت در ابوظبی و منامه» است.

در این بیانیه همچنین خواسته شده که روز جمعه آینده (18 سپتامبر) نیز روز عزای عمومی باشد و پرچم های سیاه در همه ساختمان ها و اماکن و خانه ها برافراشته شود و کلیساها ناقوس «عزای رژیم های عربی» را بنوازد و خطبه های نماز جمعه در این باره باشد.

این بیانیه از همه مردم فلسطین خواسته شده که با کنار گذاشتن اختلافات در این مبارزه مردمی آزادی طلبانه مشارکت کنند.

روز 4 سپتامبر گذشته، سران همه گروه های فلسطینی در نشستی مشترک که به صورت ویدئوکنفرانس در بیروت و رام الله برگزار شد بر فعال سازی دوباره کمیته مقاومت مردمی تأکید و «رهبر متحد مقاومت مردمی» را تشکیل دادند.

این بیانیه نخستین بیانیه این گروه جامع همه نیروهای فلسطینی است.

پیش از این منابع اسرائیلی به نقل از بنیامین نتانیاهو خبر دادند که مراسم امضای توافق نامه صلح میان امارات و بحرین با اسرائیل روز سه شنبه در کاخ سفید با حضور نخست وزیر اسرائیل و وزرای خارجه بحرین و امارات برگزار خواهد شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
القدس العربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا