دستور «مصطفی الکاظمی» برای فراهم سازی شرایط مناسب برای بازگشت آوارگان

وزارت مهاجرت عراق از دستور نخست وزیری به نهادهای امنیتی، خدماتی و استانداری ها برای فراهم سازی شرایط بازگشت آوارگان خبر داد.

میدل ایست نیوز: وزارت مهاجرت عراق امروز سه شنبه تاکید کرد که «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیری عراق همه نهادهای خدماتی، امنیتی و استانداری ها را ملزم کرده تا برای شرایط مناسب برای بازگشت آوارگان را فراهم کنند.

«علی عباس جاکین»، سخنگوی رسمی وزارت مهاجرت عراق در گفت وگویی با خبرگزاری رسمی عراق (واع) گفت: «نخست وزیری عراق به همه نهادهای ذیربط دستور داده تا شرایط مناسب برای بازگشت آوارگان را فراهم کنند.»

وی بیان کرد که الکاظمی با این دستور، همه نهادهای امنیتی، خدماتی و استانداری ها را در برابر حقیقتی واقعی قرار داده است و آن این است که هر نهادی وظایف خود را به درستی انجام و مد نظر قرار دهد و خدمات اصلی برای بازگشت آوارگان را فراهم کنند.

جاکین افزود که وزارت مهاجرت برای فراهم سازی شرایط مناسب برای بازگشت آوارگان با سازمان های بین المللی و طرف های مرتبط هماهنگی لازم را انجام می دهد.

سخنگوی وزارت مهاجرت اشاره کرد که بازگشایی دفتر در سنجار بهترین دلیل است که نشان می دهد وزارت مهاجرت برای بازگشت تعداد زیادی از آوارگان به خصوص ایزدی ها عمل کرده است.

پیش از این در هفته گذشته، «مصطفی الکاظمی»، در بازدید از اردوگاه های آوارگان وعده پاسخ به همه نیازهای آوارگان را داد و تاکید کرد دولت به شدت برای تامین شرایط مناسب و بازگشت آوارگان به مناطقشان تلاش میکند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن