آمادگی کربلا برای برگزاری اربعین زائران عراقی

عراق ضمن اعلام انجام برنامه ریزی های لازم برای برگزاری مراسم اربعین تاکید کرد که ورودی های کربلا به روی زائران عراقی باز است.

میدل ایست نیوز: فرماندهی ستاد عملیات کربلا، امروز سه شنبه اعلام کرد که برنامه ریزی های لازم برای آماده سازی شرایط برای برگزاری مراسم اربعین در عراق در دست اجراست و ورودی های استان به روی همه زائران عراقی باز است.

سرهنگ «فاهم الکریطی»، سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات کربلا در گفت وگویی با خبرگزاری رسمی عراق (واع) گفت: «برنامه ریزی ها و طرح های لازم برای آماده سازی شرایط زیارت اربعین در عراق با نظارت مستقیم سرلشکر ستاد علی الهاشمی، فرمانده ستاد عملیات عراق و برای حفاظت از زائران انجام شده است.»

وی افزود: «این طرح ها شامل، حضور نیروهای امنیتی از پنجم صفر و آماده سازی 3 محور بغداد، بابل و نجف برای ورود به کربلا به دستور استاندار کربلا و با نظارت نیروهای امنیتی است.»

سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات کربلا اشاره کرد که یک کمیته متشکل از فرماندهی ستاد عملیات و استانداری و با هدف هماهنگی برای تامین خودرو برای حمل و نقل زائران تشکیل شده است.

الکریطی از شهروندان عراقی خواست برای رفت و آمد به استان از خودروهای اختصاص یافته استفاده کنند و با خودروی شخصی وارد استان نشوند.

سخنگوی فرماندهی ستاد عملیات کربلا تاکید کرد که ورودی های کربلا به روی همه عزاداران عراقی باز است.

گفتنی است امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و بسته بودن مرزهای عراق، مراسم اربعین فقط با حضور شهروندان عراقی برگزار می شود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن