«فؤاد حسین»: تلاش می کنیم تا از طریق گفت وگو با کشورهای همجوار، مانع از نقض حاکمیت عراق شویم

رئیس دستگاه دیپلماسی عراق ضمن دیدار با مشاور سیاسی صدر اعظم آلمان، با وی درباره تحولات امنیتی و سیاسی در عراق گفت وگو کرد.

میدل ایست نیوز: «فؤاد حسین»، وزیر امور خارجه عراق، با «یان هیکر»، مشاور سیاسی و امنیتی «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان دیدار کرد.

در این دیدار که در ساختمان صدر اعظم دولت فدرال آلمان در برلین برگزار شد دو طرف درباره تحولات امنیتی، سیاسی، اقتصادی و بهداشتی در عراق رایزنی کردند.

مشاور صدراعظم آلمان ضمن قدردانی از تلاش های عراق در زمینه مبارزه با گروه تروریستی داعش تاکید کرد که آلمان تمایل دارد شریک فعالی در ائتلاف بین المللی برای مقابله با داعش باشد.

دو طرف همچنین بر سر اینکه داعش پدیده ای نظامی نیست بلکه ایدئولوژیک است و موفقیت های نظامی در از بین بردن آن نقش بسزایی دارد به اتفاق نظر رسیدند و اشاره کردند که پایان نهایی داعش نیازمند همکاری بیشتر و تلاش های مشترک است.

رئیس دستگاه دیپلماسی عراق بیان کرد که دولت عراق بر سر برگزاری انتخابات سالم و شفاف که اعتماد رای دهنگان عراقی را به فرآیند سیاسی کشور بازگرداند اهتمام دارد.

هیکر ضمن ابراز خوش بینی نسبت به اهتمام دولت عراق برای برگزاری انتخابات پیش از موعد، آن را بخشی از تلاش های دولت برای مبارزه با فساد خواند.

حسین در خصوص تنش های منطقه خاورمیانه گفت که دولت عراق تلاش می کند تا از طریق گفت وگو با کشورهای همجوار مانع از نقض حاکمیت ملی عراق شود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
سایت وزارت امور خارجه عراق
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن