الکاظمی:عزل و نصب های اخیرا کاملا قانونی بود/ اجازه نمی دهم احدی به منافع عراق تجاوز کند

نخست وزیر عراق، در جلسه هیئت دولت این کشور، درباره معیارهای خود در عزل و نصب های اخیر در نهادهای اداری عراق توضیح داد.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، در جلسه هیئت دولت این کشور، درباره معیارهای خود در عزل و نصب های اخیر در نهادهای اداری عراق توضیح داد.

براساس آنچه در کانال رسمی نخست وزیر عراق آمده وی در این جلسه تأکید کرد که این عزل و نصب های اداری کاملا قانونی بوده و بر اساس سه اصل پاکدستی و شایستگی و نیز نامزد شدن افراد ازسوی خود ادارات انجام شده است.

او گفت که اصل سوم باعث شده که از سهمیه بندی فرقه ای و سیاسی فاصله گرفته شود و افزود که این مطالبه ای مردمی است.

الکاظمی در این جلسه گفت که شخصا وابسته به هیچ حزبی نیست و مسئولیت اخلاقی خود را ادای امانت تا انتخابات در ژوئن سال آینده و نیز پیش بردن  روند اصلاحات می داند.

او از نیروهای سیاسی عراق خواست که شرایط سخت و دشوار کشور را درک کنند و افزود که با وجود این شرایط  عزم دولت برای پیشبرد اصلاحات جدی است.

الکاظمی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع بندر فاو پرداخت و تأکید کرد که مشکلات عمیقی در روند ساخت این بندر وجود دارد و 17 سال است که این بندر عامل کسب درآمد کسانی شده است.

او گفت که با جدیت برای تحقق پروژه بندر بزرگ فاو تلاش خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که احدی به حق عراق در ساخت یک پروژه مهم تعرض کند.

روز دوشنبه نخست وزیر عراق دست به عزل و نصب های گسترده در نهادهای دولتی زد که این عزل و نصب ها با واکنش های شدید برخی نیروهای سیاسی عراق همراه شد و این عزل و نصب ها را در چارچوب سهمیه بندی های سیاسی و حزبی دانستند ضمن اینکه برخی نیروهای سیاسی نیز از آن ابراز برائت کردند.

الکاظمی روز گذشته با انتشار بیانیه ای ضمن رد رعایت سهمیه بندی در این عزل و نصب ها تأکید کرد که حساسیت نیروهای سیاسی به خودداری از سهمیه بندی را قدر می نهد و افزود که ابراز برائت برخی نیروها معنایی ندارد چون با آنها در این باره هیچ مشورتی نشده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن