وزیر خارجه عراق در دیدار با مقامات آلمان،ادامه حمایت این کشور از عراق را خواستار شد

رئیس دستگاه دیپلماسی عراق در دیدارهای جداگانه ای با رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان آلمان و وزیر توسعه و همکاری بین المللی این کشور، درباره تحولات امنیتی و سیاسی در منطقه گفت وگو کرد.

میدل ایست نیوز: «فؤاد حسین»، وزیر امور خارجه عراق در دیدارهای جداگانه ای با «نوربرت روتگن» رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان آلمان و «مارتین یگر»، وزیر توسعه و همکاری بین المللی آلمان دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی عراق در دیدار با رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان عراق بر اهمیت نقش آلمان در مقابله با گروه تروریستی داعش تاکید کرد و از آلمان خواست حمایت خود از عراق از طریق کمک های اطلاعاتی و پشتیبانی فنی و مستشاری را ادامه دهد.

دو طرف در این دیدار ضمن رایزنی درباره تحولات امنیتی و سیاسی در منطقه، بر همگرایی و همکاری میان عراق و آلمان تاکید و راه ها و تلاش های مشترک برای مقابله با ویروس کرونا را بررسی کردند.

حسین در این دیدار از آلمان خواست با توجه به اهمیت اقتصادی و تجاری استان بصره، کنسولگری در این استان داشته باشد و طرف آلمانی نیز با این درخواست موافقت کرد.

وزیر امور خارجه عراق در دیدار دیگری با مارتین یگر نیز به گفت وگو درباره تلاش های دولت عراق برای مقابله با چالش ها، اهتمام آن برای تقویت اعتماد میان دولت و ملت علاوه بر اقدامات دولت در طرح های توسعه ای در همه بخش های اقتصادی نظیر: صنعتی، کشاورزی و خدماتی پرداخت.

از طرفی دیگر یگر بر موضع دولت آلمان برای حمایت از تلاش های دولت عراق در مقابله با چالش ها و در راس آن ویروس کرونا، بازسازی مناطق آزاد شده از دست داعش و پیشرفت وضعیت اقتصادی و خدماتی در عراق در سایه شرایط منطقه ای ناهموار تاکید کرد.

وی ضمن اشاره به طرح های دولت آلمان برای تقویت روابط اقتصادی و توسعه ای با عراق، تاکید کرد که عراق اولویت استراتژیک آلمان است و همه مؤلفه های موفقیت اقتصادی از جمله منابع طبیعی و انسانی را در اختیار دارد.

پیش از این وزیر امور خارجه عراق در روز گذشته با «یان هیکر»، مشاور سیاسی و امنیتی «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان دیدار و درباره تحولات امنیتی، سیاسی، اقتصادی و بهداشتی در عراق رایزنی کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
سایت وزارت امور خارجه عراقسایت وزارت امور خارجه عراق
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن