سازمان گذرگاه های مرزی عراق: همه گذرگاه های مرزی به روی زائران خارجی بسته است

سازمان گذرگاه های مرزی ضمن تاکید کرد که گذرگاه های مرزی زمینی به علت انتشار ویروس کرونا به روی زائران خارجی و ایرانی و برای حفاظت از سلامت شهروندان عراق بسته است.

میدل ایست نیوز: سازمان گذرگاه های مرزی عراق تاکید کرد که به مصوبه کمیته عالی بهداشت و سلامت عراق در خصوص بسته بودن مرزها به روی زائران خارجی پایبند است.

در بیانیه امروز سازمان گذرگاه های مرزی عراق آمده که فیلم هایی در شبکه های ارتباط جمعی مبنی بر تلاش برخی زائران در جمهوری اسلامی ایران برای ورود به عراق از طریق گذرگاه های مرزی مشترک را نشان می دهد.

سازمان گذرگاه های مرزی عراق ضمن تاکید بر پایبندی کامل به مصوبات کمیته عالی بهداشت و سلامت بیان کرد که گذرگاه های مرزی زمینی به علت انتشار ویروس کرونا به روی زائران خارجی و ایرانی و برای حفاظت از سلامت شهروندان عراق بسته است.

این سازمان تاکید کرد که شهروندان عراقی که به عنوان دانشجو در دانشگاه های ایران تحصیل می کنند یا مریضی خاصی دارند که امکان سفر هوایی برایشان مقدور نیست می توانند به ایران بروند و در غیر این صورت گذرگاه های مرزی به صورت کامل بسته است.

این سازمان از تقویت شرایط امنیتی به عنوان اقدامی پیشگیرانه برای جلوگیری از هر گونه نقض قوانین با همکاری و هماهنگی مشترک با فرماندهی ستاد عملیات مشترک خبر داد.

«عمر الوائلی»، رئیس سازمان گذرگاه های مرزی عراق نیز در واکنش به اقدام برخی زائران ایرانی برای ورود به عراق گفت که گذرگاه های مرزی زمینی به صورت کامل به روی مسافران بسته است و به هیچ کس به جز بیماران دارای شرایط سخت و دانشجویان اجازه ورود به عراق داده نمی شود.

وی با اشاره به فیلم هایی که منتشر شد گفت که این فیلم ها مربوط به خاک ایران است و این موضوع توسط نیروهای مرزبانی ایران کنترل شده است.

الوائلی در ادامه تاکید کرد: «ما امنیت مرزها را تقویت کردیم تا خدای نکرده از هر گونه تخلف جلوگیری شود.»

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 18 =

دکمه بازگشت به بالا