یک سایت اسرائیلی هویت قاتل «عماد مغنیه» را فاش کرد + عکس

یک سایت اسرائیلی که اسرار امنیت ملی اسرائیل را فاش می کند از هویت قاتل عماد مغنیه پرده برداشت.

میدل ایست نیوز: یک سایت اسرائیلی در زمینه افشای اسرار امنیت ملی اسرائیل، هویت قاتل «عماد مغنیه»، فرمانده نظامی حزب الله لبنان را که در سال 2008 در دمشق پایتخت سوریه ترور شد، فاش کرد.

بر اساس این سایت روزنامه امریکایی «نیویورکر» گزارش داد که ترور رهبر نظامی حزب الله در آن زمان در عملیاتی مشترک بین سیا و موساد انجام شد که هدف از آن انتقام گیری از نقش ادعایی وی در بمب گذاری در پادگان تفنگداران دریایی در بیروت در سال 1982 و بمب گذاری در سفارت اسرائیل و مرکز جامعه یهودیان در بوینس آیرس بود.

این سایت نوشت: «همانطور که دو آژانس اطلاعاتی ادعا کردند مغنیه علی رغم وجود آرای ضد و نقیض در این مورد، نقش اصلی را در هر یک از این حملات ایفا کرده است.»

این سایت اضافه کرد که طبق کتاب جدید «یوسی ملمان»، به نام «جاسوس های غیر حرفه ای» آژانس امنیت ملی امریکا موقعیت مغنیه را ردیابی می کند اما شرط می گذارد که در ترور مغنیه نباید هیچ غیرنظامیانی کشته شود و این ترور نباید در ساعات مدرسه انجام شود.

به گفته این سایت سازنده بمبی که با آن مغنیه ترور شد «نعوم ایرز» بود و این ترور در زمانی انجام شد که «تامیر پاردو»، نائب رئیس سازمان جاسوسی اسرائیل را برعهده داشت.

براساس سایت اسرائیلی، ایرز سمت مدیر اجرایی اطلاعات اسرائیل و مسئولیت کل طیف های عملیاتی سازمان را بر عهده داشت.

این سایت افزود: «ایرز کار خود را که به مدت 30 سال ادامه داشت، در سازمان اطلاعات اسرائیل در لشکر عملیات ویژه آغاز کرد و به سرعت در رده های مختلف قرار گرفت و سرانجام سمت فرماندهی لشکر را به دست گرفت؛ ایرز همچنین به عنوان مدیر بخش عملیات فناوری به کارش ادامه داد، و یک استراتژی رشد ظرفیت را برنامه ریزی و اجرا کرد. بعد از این نیز، سمت رئیس ستاد را بر عهده گرفت، و بر برنامه ریزی طولانی مدت بودجه، منابع انسانی و برنامه ریزی منابع برای کل سازمان نظارت داشت.»

در این سایت آمده است: «ایرز جانشین پاردو بود، اما ساره همسر بنیامین نتانیاهو، که تمام تصمیمات مهم دولت را وتو می کرد، یوسی کوهن خوش تیپ و جذاب را ترجیح داد که سرانجام وی این مسئولیت را بر عهده گرفت.

این سایت بیان کرد که ایرز موساد را ترک کرده و مانند اکثر مقامات ارشد سابق اطلاعات، به یک استارت آپ امنیت سایبری که در آن مدیر عامل است پیوست.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
اسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا