قطر در واکنش به عادی سازی روابط با اسرائیل: موضع ما پایان اشغالگری و برپایی کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس است

وزارت امور خارجه قطر با انتشار بیانیه ای ضمن تاکید بر پایان اشغالگری اسرائیل و برپایی کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس، اشاره کرد که از هیچ تلاشی برای حمایت از ملت فلسطین دریغ نخواهد کرد.

میدل ایست نیوز: قطر تاکید کرد که به موضع ثابت خود نسبت به قضیه فلسطین مبنی بر پایان دادن به اشغالگری اسرائیل و برپایی کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس پایبند است.

قطر همچنین تاکید کرد که برپایی کشور مستقل فلسطین در چارچوب قوانین بین المللی و مصوبات مرتبط شورای امنیت انجام می شود و باید به همه پناهندگان فلسطینی حق بازگشت به سرزمینشان داده شود.

قطر پایان اشغالگری اسرائیل و برپایی کشور مستقل فلسطین را راه حل ریشه ای و پایدار برای این درگیری دانست که بیش از 70 سال به طول انجامید.

وزارت امور خارجه قطر در بیانیه ای گفت: «متاسفانه شاهدیم برخی تبلیغات رسانه ای گمراه کننده سعی دارند مسائل را با هم درآمیخته و چهره کشور قطر را به حساب ملت برادر فلسطین و حقوق قانونی آنها مخدوش کنند.»

وزارت امور خارجه قطر اشاره کرد که این کشور از هیچ تلاشی برای حمایت و پشتیبانی در جهت کاهش مشکلات برادران فلسطینی و تا رسیدن ملت فلسطین به همه حقوق قانونی شان دریغ نخواهد کرد.

پیش از این امارات و بحرین با میانجیگری امریکا به توافق صلح و عادی سازی روابط با اسرائیل رسیدند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الجزیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + نه =

دکمه بازگشت به بالا