قطر در واکنش به عادی سازی روابط با اسرائیل: موضع ما پایان اشغالگری و برپایی کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس است

وزارت امور خارجه قطر با انتشار بیانیه ای ضمن تاکید بر پایان اشغالگری اسرائیل و برپایی کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس، اشاره کرد که از هیچ تلاشی برای حمایت از ملت فلسطین دریغ نخواهد کرد.

میدل ایست نیوز: قطر تاکید کرد که به موضع ثابت خود نسبت به قضیه فلسطین مبنی بر پایان دادن به اشغالگری اسرائیل و برپایی کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس پایبند است.

قطر همچنین تاکید کرد که برپایی کشور مستقل فلسطین در چارچوب قوانین بین المللی و مصوبات مرتبط شورای امنیت انجام می شود و باید به همه پناهندگان فلسطینی حق بازگشت به سرزمینشان داده شود.

قطر پایان اشغالگری اسرائیل و برپایی کشور مستقل فلسطین را راه حل ریشه ای و پایدار برای این درگیری دانست که بیش از 70 سال به طول انجامید.

وزارت امور خارجه قطر در بیانیه ای گفت: «متاسفانه شاهدیم برخی تبلیغات رسانه ای گمراه کننده سعی دارند مسائل را با هم درآمیخته و چهره کشور قطر را به حساب ملت برادر فلسطین و حقوق قانونی آنها مخدوش کنند.»

وزارت امور خارجه قطر اشاره کرد که این کشور از هیچ تلاشی برای حمایت و پشتیبانی در جهت کاهش مشکلات برادران فلسطینی و تا رسیدن ملت فلسطین به همه حقوق قانونی شان دریغ نخواهد کرد.

پیش از این امارات و بحرین با میانجیگری امریکا به توافق صلح و عادی سازی روابط با اسرائیل رسیدند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الجزیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا