طرح نمایندگان پارلمان عراق برای منحصرسازی رای‌گیری با کارت هوشمند بیومتریک+سند

یک نماینده پارلمان عراق از جمع‌آوری امضای نمایندگان برای درج بند مربوط به رای‌گیری با کارت هوشمند بیومتریک در قانون جدید انتخابات خبر داد.

میدل ایست نیوز: «احمد الجبوری»، نماینده استان نینوا در پارلمان عراق از جمع‌آوری امضای نمایندگان برای درج بند مربوط به رای‌گیری با کارت هوشمند بیومتریک در قانون جدید انتخابات خبر داد.

الجبوری در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: با استناد به آیین‌نامه داخلی پارلمان عراق و در انسجام با خواست مردم و مرجعیت دینی در برگزاری انتخابات آزاد و سالم، ما اعضای پارلمان خواستار گنجاندن بندی مربوط به منحصرسازی رای‌دهی تنها با ارائه کارت هوشمند بیومتریک در قانون انتخابات هستیم تا ریشه تقلب و دست‌اندازی در انتخابات آتی کنده شود.

این نماینده پارلمان عراق در توئیت خود، متن نامه مذکور که خطاب به رئیس پارلمان نوشته شده را به همراه اسامی 45 نماینده امضاکننده ضمیمه این درخواست کرده است.

محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق پیش از این در پیامی از همه گروه‌های سیاسی خواسته بود برای تعیین‌تکلیف قانون انتخابات با حضور در جلسه روز شنبه مورخه 26 سپتامبر به مسئولیت خود عمل کنند، جلسه‌ای که دستورکار آن تنها به موضوع حوزه‌های انتخابیه اختصاص خواهد داشت.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن