امریکا: یک کشور عربی دیگر امروز یا فردا عادی سازی روابط خود با اسرائیل را اعلام می کند

نماینده دائم امریکا در سازمان ملل، خبر داد که طی دو روز آینده یک کشور عربی دیگر نیز با اسرائیل روابط رسمی برقرار خواهد کرد.

میدل ایست نیوز: «کیلی کرافت»، نماینده دائم امریکا در سازمان ملل، خبر داد که طی دو روز آینده یک کشور عربی دیگر نیز با اسرائیل روابط رسمی برقرار خواهد کرد.

کرافت در مصاحبه با بخش انگلیسی پایگاه «العربیة» گفت که ایالات متحده به تلاش های خود برای پیوستن کشورهای عربی بیشتری به معاهدات صلح با سارائیل ادامه می دهد و «انتظار داریم که یک کشور عربی دیگر همین یک ـ دو روزه روابط خود را اسرائیل را اعلام کند».

او گفت که بی تردید امریکا از اینکه کشور بعدی عربستان سعودی باشد استقبال می کند و افزود که مهم در مرحله کنونی آن است که اجازه ندهیم ایران از «حسن نیت بحرین و اسرائیل و امارات سوء استفاده کند».

یش از این رسانه های عربی و اسرائیلی پیش بینی کرده بودند که عمان و مراکش و سودان نیز به زودی روابط خود را با اسرائیل عادی خواهند کرد.

همزمان پایگاه اسرائیلی «واللا» خبر داد که در روزهای اخیر مذاکرات حساسی میان امریکا و سودان در ابوظبی انجام شده که احتمالا به عادی سازی روابط سودان و اسرائیل خواهد انجامید.

به گفته این منابع در حال حاضر اختلاف بر سر حجم کمک های اقتصادی امریکا به سودان در صورت عادی سازی روابط با اسرائیل است.

سودان همچنین می خواهد که علاوه بر کمک های اقتصادی نامش از لیست کشورهای حامی تروریسم در امریکا حذف شود.

یک مقام سودانی نیز خبر داد که روند مذاکرات «بسیار مثبت» است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا