بازرسی ها برای یافتن «سجاد العراقی» به نتیجه نرسید

استاندار ذی قار، تأکید کرد که جست وجو برای یافتن «سجاد العراقی»، فعال مدنی ربوده شده در شهر ناصریه ادامه دارد.

میدل ایست نیوز: «ناظم الوائلی»، استاندار ذی قار، تأکید کرد که جست وجو برای یافتن «سجاد العراقی»، فعال مدنی ربوده شده در شهر ناصریه ادامه دارد.

او در یک مصاحبه تلویزیونی تأکید کرد که تلاش های امنیتی جدی ای برای آزادی این فعال ربوده شده ادامه دارد و افزود که نیروهای امنیتی ای که از بغداد بدین منظور اعزام شده اند با هدف بازرسی و نه تأمین امنیت استان وارد شهر ناصریه شده اند و چند منطقه وابسته به عشیره بنی عساکر را بازرسی کرده اند.

الوائلی افزود که این بازرسی ها براساس ضوابط اجرا شده است.

همزمان «محمد رضا آل حیدر»، رئیس کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق، خبر داد که آدم ربایی و قتل جنایت های بزرگی هستند که نمی توان در برابر آنها دست بسته ماند و دولت نباید از این موضوع چشم پوشی کند.

او گفت که اطلاعات امنیتی دقیقی درباره محل نگه داری سجاد العراقی وجود ندارد و افزود که نیروهای امنیتی سه منطقه را بازرسی کرده اند اما چیزی نیافته اند.

او خبر داد که کمیسیون امنیت و دفاع وزرای دفاع و کشور و فرماندهان امنیتی را برای توضیح خواستن از آنها درباره پرونده های ترور و آدم ربایی به مجلس فراخواهد خواند.

پیش از این نخست وزیر عراق دستور اعزام گردانی از نیروهای مبارزه با تروریسم و نیروی هوایی عراق به استان ذی قار برای آزادسازی سجاد العراقی را صادر کرده بود.

منابع آگاه تأکید می کنند که علت پیچیده شدن این پرونده ارتباط آدم ربایان با نیروهای عشایری در استان ذی قار است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن