مخالفت حزب کارگران کردستان با درخواست امریکایی ها برای خروج از سوریه

حزب کارگران کردستان با درخواست نماینده ویژه امریکا در امور سوریه برای خروج از سوریه اعلام مخالفت کرد.

میدل ایست نیوز: یک سایت کردی فاش کرد که حزب کارگران کردستان (پ ک ک) که توسط آنکارا گروهی تروریستی محسوب می شود با درخواست «جیمز جفری»، نماینده ویژه امریکا در امور سوریه که اخیرا به شمال شرق این کشور سفر کرده بود اعلام مخالفت کرد.

به گزارش سایت «باس نیوز» به نقل از یک منبع مطلع، «صبری اوک»، عضو دفتر سیاسی حزب کارگران کردستان به صورت رسمی به فرماندهان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) و حزب اتحاد دموکراتیک ابلاغ کرد که از منطقه خارج نخواهند شد.

وی افزود که این مخالفت پس از تقاضای امریکا برای جدا شدن اتحادیه دموکراتیک و خروج حزب کارگران کردستان از منطقه صورت گرفت که یکی از شروط شورای ملی کرد برای موفقیت در مذاکرات به منظور دستیابی به یک رهبری واحد کرد است.

منبع مذکور تصریح کرد که این درخواست را جفری در سفر اخیرش به الحسکة و برای گرفتن بهانه از ترکیه و جلوگیری از هرگونه حمله دیگر به شمال کشور مطرح کرد.

وی اشاره کرد که اوک گفته است: ما از غرب کردستان و همچنین اقلیم کردستان خارج نمی شویم زیرا ابن مناطق را با خونمان آزاد کرده و از این مناطق حمایت می کنیم و از آن دست نخواهیم کشید.

باس نیوز به نقل از منبع مطلع خبر داد که عضو دفتر سیاسی حزب بیان کرد که به آسانی از منطقه خارج نخواهند شد و برخی شرط ها را وضع کرد از جمله این که عنوان تروریسم از حزب کارگران کردستان برداشته شود.

پیش از این «هوشنگ اوسی»، نویسنده و کارشناس امور مرتبط با حزب کارگران کردستان در توئیتی گفته بود که امریکا فهرستی متشکل از 3 هزار نفر که به دستور پ ک ک در شمال شرق سوریه حضور دارند را به مظلوم عبدی فرمانده قسد داده و خواستار اخراج آنها از منطقه شده است.

وی افزود که امریکا حضور خود در سوریه را منوط به اخراج عناصر حزب کارگران کردستان از منطقه کرد.

اوسی همچنین توضیح داد که عبدی با حمایت امریکا صبری اوک را به عنوان اولین اقدام از سوریه اخراج کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
العربی الجدید
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن