«مصطفی الکاظمی»: مخالف تبدیل عراق به میدان درگیری امریکا و ایرانیم/هیچ گونه اشغالگری وجود ندارد/واشنگتن و تهران از موضع بغداد حمایت می‌کنند

سخنگوی رسمی نخست‌وزیر عراق اعلام کرد الکاظمی موضعی در رابطه با منازعه موجود میان امریکا و ایران و حفاظت از هیات‌های دیپلماتیک اتخاذ کرده است.

میدل ایست نیوز: «احمد ملاطلال»، سخنگوی رسمی نخست‌وزیر عراق اعلام کرد الکاظمی موضعی در رابطه با منازعه موجود میان امریکا و ایران و حفاظت از هیات‌های دیپلماتیک اتخاذ کرده است.

ملاطلال در کنفرانس مطبوعاتی تصریح کرد: خروج یا بستن نمایندگی دیپلماتیک هر کشوری، پیامدهای فاجعه‌باری برای همه منطقه به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: الکاظمی در نشست امروز هیات دولت بر مخالفت بغداد و دولت این کشور با تبدیل شدن عراق به میدان منازعه امریکا و ایران تاکید کرد.

سخنگوی الکاظمی ادامه داد: نخست‌وزیر امروز همچنین تاکید کرد که واشنگتن و تهران از موضع عراق حمایت می‌کنند و تصمیم‌گیری در رابطه با جنگ یا صلح بخشی از اختیارات انحصاری نهادهای قانونی عراق به شمار‌ می‌رود و اکنون هیچ گونه اشغالگری در کشور وجود ندارد.

ملاطلال اظهار داشت: الکاظمی در جلسه امروز کابینه همچنین تاکید کرد که نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضدداعش بنا به درخواست دولت پیشین عراق به این کشور آمده‌اند و دولت متعهد به امنیت عراق و هیات‌های دیپلماتیک و منطقه الخضراء است و اقداماتی را نیز برای تامین امنیت هیات‌های دیپلماتیک اتخاذ کرده است.

ملاطلال همچنین تصریح کرد که نیروهای امنیتی شماری از عاملان شلیک راکت را دستگیر و 19 تن از افسران و مسئولان امنیتی که راکت‌ها از حوزه استحفاظی‌شان پرتاب شده است، بازداشت کرده اند.

وی همچنین از بازداشت 20 مسئول به اتهام فساد مالی و اداری خبر داد.

وی در پایان در پاسخ به سوالی درباره سفر «فواد حسین»، وزیر امور خارجه عراق به ایران گفت: سفر وزیر امور خارجه به تهران سفر مثبتی بوده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا