سمير جعجع: 15 هزار مبارز دارم و به رویارویی با حزب الله ادامه می‌دهم

جنبلاط نسبت به خطر چنین اقدامی هشدار داده اما جعجع در پاسخ گفته که ما امروز قدرتمندتر از روزگار بشیر جمیل هستیم.

میدل ایست نیوز: نشریه «الاخبار» وابسته به حزب الله لبنان خبر داد که «سمیر جعجع»، رئیس حزب «القوات المشترکه» لبنان در جلسه‌ای با «ولید جنبلاط»، رئیس حزب سوسیالیست ترقی‌خواه، از توانایی رویارویی نظامی با حزب الله لبنان سخن گفته است.

براساس این گزارش، جعجع در این جلسه به جنبلاط پیشنهاد داده نمایندگانشان در مجلس استعفا بدهند و وقتی جنبلاط این پیشنهاد را رد کرده، جعجع پاسخ داده که می‌خواهد در رویارویی با حزب الله تا انتها برود و افزوده: «من 15 هزار مبارز دارم که می توانند دربرابر حزب الله بایستند، به‌خصوص که اوضاع لبنان و منطقه باعث شده که حزب الله بسیار ضعیف شود».

این گزارش افزوده که جنبلاط نسبت به خطر چنین اقدامی هشدار داده اما جعجع در پاسخ گفته: «ما امروز قدرتمندتر از روزگار بشیر جمیل هستیم و حزب الله ضعیف‌تر از روزگار یاسر عرفات است (اشاره به دوران جنگ داخلی لبنان» و توضیح داده که از حمایت امریکا و عربستان و امارات و دیگر کشورها برخوردار است اما «حزب الله مجبور به عقب‌نشینی است چون ضعیف است».

در این گزارش تأکید شده که جنبلاط گزارش این جلسه را با برخی دوستان خود در میان گذاشته و نسبت به آنچه برخی در حال آماده کردن برای لبنان هستند ابراز نگرانی کرده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الاخبار
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن