«برهم صالح» در دیدارِ وزیر امور خارجه یونان: عراق مخالف تبدیل شدن به میدان درگیری طرف‌های دیگر است

رئیس جمهوری عراق در دیدار با وزیر امور خارجه یونان بر تلاش بغداد برای همکاری با همه کشورهای دوست و متحد برای مقابله با چالش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق در دیدار با «نیکوس دندیاس»، وزیر امور خارجه یونان بر تلاش بغداد برای همکاری با همه کشورهای دوست و متحد برای مقابله با چالش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

در این دیدار که در کاخ السلام بغداد برگزار شد، رئیس جمهوری عراق بر تقویت مناسبات دوجانبه با یونان در زمینه‌های مختلف تاکید و ضمن اشاره به عمق تاریخی تمدن بین النهرین و تمدن یونان، اهمیت هماهنگی برای مقابله با چالش‌های مختلف فرا روی منطقه و جهان از جمله تروریسم و تقویت همکاری دیپلماتیک، اقتصادی و فرهنگی را خاطرنشان کرد.

وی در ادامه ضمن تمجید از پذیرش پناهندگان عراقی از سوی یونان و نقش این کشور در حمایت از عراق و ائتلاف بین‌المللی ضدداعش در نبرد علیه تروریسم، عنوان کرد: تروریسم همچنان تهدیدی برای جامعه بین‌الملل به شمار می رود و این امر مستلزم هم‌افزایی و همکاری برای مبارزه با آن و عدم فرصت‌دهی برای احیای دوباره و بر هم زدن صلح و امنیت و بین المللی است.

برهم صالح همچنین با بیان اینکه بغداد مخالف تبدیل شدن به میدان تصفیه حساب دیگر طرف‌هاست، تاکید کرد: عراق برای حفاظت از حاکمیت، امنیت و ثبات خود و نیز همکاری با کشورهای متحد و دوست بر اساس احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی یکدیگر اهمیت قائل است.

رئیس جمهوری عراق ضمن تاکید بر اهمیت روابط گسترده اقتصادی میان دو کشور و تقویت آن، اظهار داشت: بحران‌های سیاسی و اقتصادی و شیوع اپیدمی کرونا مستلزم تلاش‌ها و هماهنگی‌های بیشتر جامعه جهانی برای گذر از این وضعیت و تلاش برای نهادینه‌سازی پایه‌های استقرار و صلح و بالندگی ملت‌هاست.

از سوی دیگر، وزیر امور یونان ضمن تشکر از رئیس جمهوری عراق و تمجید از ایده‌های وی، بر پایبندی آتن به حمایت از عراق در زمینه‌های مختلف و تقویت همکاری دوجانبه در راستای منافع دو کشور تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا