تشکیل کمیته فنی امنیتی در عراق برای هماهنگی با امریکا درباره تعیین جدول زمانی خروج نیروهای امریکا

این کمیته از نتایج گفت وگوهای راهبردی عراق و امریکا در 19 اوت در واشنگتن با حضور وزرای خارجه دو کشور است.

میدل ایست نیوز:  جلسه ای امنیتی با حضور مشاور امنیت ملی عراق و نمایندگان دستگاه های مرتبط با پرونده امنیت عراق به ریاست «فؤاد حسین»، وزیر خارجه عراق برگزار شد.

براساس بیانیه رسمی وزارت خارجه عراق که «احمد الصحاف»، سخنگوی رسمی وزارت خارجه عراق آن را منتشر کرده، از مصوبات این جلسه که امروز (پنج شنبه 15 اکتبر) در دفتر وزارت خارجه عراق برگزار شد تشکیل کمیته ای فنی بود که با همکاری طرف امریکایی جدول زمانی حضور و خروج نیروهای امریکایی در عراق را تنظیم کند.

براساس این بیانیه این کمیته از نتایج گفت وگوهای راهبردی عراق و امریکا در 19 اوت در واشنگتن با حضور وزرای خارجه دو کشور است.

پیش از این عراق و امریکا بر تشکیل کمیته ای فنی برای تنظیم جدول زمانی خروج نیروهای امریکایی در عراق به توافق رسیده بودند.

پیش از این جلسه، «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق با «فؤاد حسین»، وزیر امور خارجه دیدار کرد.

در این دیدار تازه‌ترین تحولات عراق بررسی و بر ضرورت اعمال قانون و اهمیت برقراری روابط متعادل با همه کشورها براساس منافع مشترک و احترام به حاکمیت ارضی و خودداری از دخالت در امور داخلی عراق تأکید شد.

موضوع حفاظت از هیئت‌های دیپلماتیک و سفارت‌خانه‌های خارجی و اهمیت آن در چارچوب تعهدات بین المللی عراق و قوانین از دیگر موضوعات مورد بحث در این دیدار بود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
وزارت خارجه عراق
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن