سازمان ملل نسبت به خطر منتفی شدن تشکیل کشور فلسطین هشدار داد

نماینده سازمان ملل در روند صلح در خاورمیانه با صدور بیانیه‌ای خواستار توقف فوری شهرک سازی ها توسط اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین شد.

میدل ایست نیوز: سازمان ملل متحد نسبت به «منتفی کردن روشمند امکان برقراری کشور مستقل فلسطین» با ادامه سیاست شهرک سازی اسرائیل هشدار داد.

«نیکولای ملادینوف»، نماینده سازمان ملل در روند صلح در خاورمیانه با صدور بیانیه‌ای خواستار توقف فوری شهرک سازی ها توسط اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین شد.

در این بیانیه آمده که در 14 و 15 اکتبر جاری اسرائیل دست به گسترش 5 هزار واحد مسکونی زده که اکثر آنها در عمق کرانه باختری اشغالی است.

این بیانیه افزوده که ساخت شهرک‌ها به موجب قوانین بین المللی غیر قانونی است و مانعی اساسی در مسیر صلح و موجب نگرانی شدید همه کسانی است که همچنان به تقویت صلح میان اسرائیل و فلسطین ایمان دارند.

ملادینوف تأکید کرده که ادامه این تحرکات احتمال تحقق صلح مبتنی بر تشکیل دو کشور را با منتفی کردن روشمند امکان تشکیل کشور مستقل فلسطین را که بتواند در کنار اسرائیل با امنیت و صلح زندگی کند تضعیف می‌کند.

اسرائیل روز گذشته ساخت 5 هزار واحد مسکونی جدید در کرانه باختری را تصویب کرد که بزرگ‌ترین پروژه  شهرک‌سازی در سال جاری است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
اسپوتنیک
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن