وزیر بهداشت: عراق بالاترین آمار بهبودیافتگان از کرونا در جهان را دارد

وزیر بهداشت عراق، اعلام کرد که این کشور بالاترین نسبت بهبودیافتگان کرونا در جهان را دارد.

میدل ایست نیوز: «حسن التمیمی»، وزیر بهداشت عراق، اعلام کرد که این کشور بالاترین نسبت بهبودیافتگان کرونا در جهان را دارد.

او در کنفرانسی مطبوعاتی که در استان دیالی برگزار شد تأکید کرد که با افزایش آمار بهبودیافتگان و کاهش آمار جان‌باختگان در عراق، دولت دیگر منع تردد را در دستور کار نخواهد داشت.

التمیمی همچنین خبر داد که عراق 8 میلیون واکسن کرونا را از یکی از شرکت‌های جهانی تولیدکننده واکسن سفارش داده و افزود که به‌محض تأیید هر واکسنی ازجانب سازمان بهداشت جهانی، عراق اولین کشوری خواهد بود که این واکسن را تهیه خواهد کرد.

وزیر بهداشت عراق همچنین از برپایی 25 بیمارستان برای مبارزه با شیوع کرونا ازجمله 5 بیمارستان در استان نینوا و 7 بیمارستان در استان دیالی و 13 بیمارستان در استان ذی قار خبر داد و تأکید کرد که به این ترتیب 10 هزار تخت‌خواب به بیمارستان‌های عراق افزوده شده است.

وی افزود که در آغاز شیوع کرونا فقط یک آزمایشگاه در عراق تست کرونا انجام می‌داد، اما امروز 50 آزمایشگاه در سرتاسر عراق تست کرونا انجام می‌دهند که البته بسیاری از این آزمایشگاه‌ها از قبل بوده‌اند اما با حمایت وزارت بهداشت امکانات آنها افزایش پیدا کرده است.

در تازه ترین آمار مربوط به کرونا در عراق که عصر دیروز (جمعه 16 اکتبر) منتشر شده عراق در 24 ساعت شاهد 3501 مورد ابتلا به کرونا بوده است. آمار بهبودیافتگان در همین مدت زمانی 3210 مورد و آمار جان باختگان نیز 56 مورد بوده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الصباح
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن