گفت‌وگوی مشاور امنیت ملی عراق با استاندار صلاح الدین درباره جنایت الفرحاتیه

مشاور امنیت ملی عراق با استاندار صلاح الدین در مقر فرماندهی عملیات مشترک دیدار کرد.

میدل ایست نیوز: «قاسم الاعرجی»، مشاور امنیت ملی عراق با استاندار صلاح الدین در مقر فرماندهی عملیات مشترک دیدار کرد.

در بیانیه دفتر رسانه‌ای مشاور امنیت ملی عراق آمده است، الاعرجی به دستور مصطفی الکاظمی فرمانده کل نیروهای مسلح وارد مقر فرماندهی عملیات مشترک شده و با استاندار صلاح الدین درباره حادثه الفرحاتیه با حضور سرلشکر عبدالامیر الشمری جانشین فرمانده عملیات مشترک دیدار و گفت‌وگو کرد.

الاعرجی در این دیدار بر فعالیت کمیته تحقیقات برای پیگیری این حادثه تروریستی و معرفی جانیان و گروهی که در پشت این حادثه قرار دارند و قصاص از آنها تاکید کرد و اظهار داشت: نیروهای امنیتی مختلف کشور به هیچ گروهی اجازه نخواهند داد تا امنیت و ثبات هیچ یک از استان‌ها را تحت الشعاع قرار دهند.

فرماندهی پلیس استان صلاح الدین در شمال عراق پیشتر با صدور بیانیه ای اعلام کرد که ۱۲ غیر نظامی از اهالی بخش «الفرحاتیه» در شهرستان «بلد» در جنوب این استان، از سوی یک گروه مسلح ناشناس ربوده شدند.

فرماندهی پلیس صلاح الدین در بیانیه خود ضمن اعلام این که نیروهای پلیس اجساد هشت تن از ربوده شدگان را پیدا کردند با این حال هنوز از سرنوشت چهار ربوده شده دیگر اطلاعی در دست نیست، تاکید کرد که «عمار جبر خلیل»، استاندار این استان واقع در شمال بغداد نیز یک درخواست اضطراری به دفتر فرمانده کل نیروهای مسلح یعنی «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق برای انجام تحقیقات فوری در رابطه با این جنایت ارائه داده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الفرات
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن