بیانیه مشترک نمایندگان و مقامات محلی استان صلاح الدین: اگر گروه های مسلح از استان اخراج نشوند خواستار حمایت امنیتی بین المللی می شویم

نمایندگان و مقامات محلی استان صلاح الدین در مجلس عراق با صدور بیانیه ای مشترک خواستار خروج همه گروه های مسلح از استان و واگذاری امنیت آن به نیروهای امنیت داخلی شدند.

میدل ایست نیوز: نمایندگان و مقامات محلی استان صلاح الدین در مجلس عراق با صدور بیانیه ای مشترک خواستار خروج همه گروه های مسلح از استان و واگذاری امنیت آن به نیروهای امنیت داخلی شدند.

در این بیانیه ای با اشاره به حادثه الفرحاتیه از توابع شهر بلد در استان صلاح الدین تأکید شده که این حادثه «جنایت دیگری است که به نام گروه های مسلح قانون شکن که دولت تاکنون کاری برای مهار آنها نکرده ثبت می شود».

این بیانیه افزوده که ادامه این جنایات لازم می آورد که دولت موضعی قاطع و واقعی بگیرد چون دیگر قابل قبول نیست که گروه های مسلح درباره مسائل امنیتی استان تصمیم بگیرند و مانع از آن شوند که نیروهای امنیتی کشور به مسئولیت خود عمل کنند.

در این بیانیه آمده که شهروندان این استان گرفتار وضعیتی سخت شده که نه می توانند با به دست گرفتن سلاح از خود دربرابر باندهای تبهکار و تروریست های داعشی دفاع کنند نه ازجانب نیروهای امنیتی مورد حمایت قرار می گیرند چون این نیروها خود گرفتار دخالت های گروه های مسلح هستند و این وضعیت امنیت استان صلاح الدین را با خطر مواجه کرده است.

این بیانیه تأکید کرده که در این راستا لازم است که همه گروه های مسلح وابسته به احزاب «یا گروه هایی که می کوشند خود را به الحشد الشعبی پیوند بزنند و برخی دیگر با استفاده از آنها دست به جنایت در حق افراد بی گناه می زنند» از استان خارج شوند و امنیت استان به نیروهای مسلح عراق و نیروهای امنیت داخلی واگذار شود و افزوده که در این صورت مردم و مقامات استان صلاح الدین با همه وجود از نیروهای امنیتی کشور حمایت خواهند کرد.

در این بیانیه از الحشد الشعبی نیز خواسته شده که از این گروه ها که به نام حشد آسیب می زنند ابراز برائت کند و از دولت خواسته شده که هرچه سریع تر هر کاری که لازم است برای کشف پشت پرده جنایت فرحاتیه انجام دهد و نتایج تحقیقات را در 72 ساعت اعلام کند که «در غیر این صورت از همه گزینه ها برای موضع گیری سیاسی و قانونی درباره انتخاباتی که تحت سلطه سلاح بی ضابطه قابل اجرا نیست یا مطالبه حمایت نهادهای بین المللی در شکست دولت در تأمین امنیت شهروندان استفاده خواهیم کرد».

نمایندگان و مقامات محلی استان صلاح الدین تأکید کرده اند که حاضر نیستند در برابر مواضع ضعیف و سست و تلاش ها برای تعویق مسائل ساکت بمانند.

روز گذشته فرماندهی پلیس استان صلاح الدین در شمال عراق پیشتر با صدور بیانیه ای اعلام کرد که ۱۲ غیر نظامی از اهالی بخش «الفرحاتیه» در شهرستان «بلد» در جنوب این استان، از سوی یک گروه مسلح ناشناس ربوده شدند.

فرماندهی پلیس صلاح الدین در بیانیه خود ضمن اعلام این که نیروهای پلیس اجساد هشت تن از ربوده شدگان را پیدا کردند با این حال هنوز از سرنوشت چهار ربوده شده دیگر اطلاعی در دست نیست، تاکید کرد که «عمار جبر خلیل»، استاندار این استان واقع در شمال بغداد نیز یک درخواست اضطراری به دفتر فرمانده کل نیروهای مسلح یعنی «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق برای انجام تحقیقات فوری در رابطه با این جنایت ارائه داده است.

صبح امروز (یکشنبه 18 اکتبر) مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، در رأس هیئتی از مقامات امنیتی عراق برای پیگیری این موضوع وارد استان صلاح الدین شد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
ناس نیوز
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن