رئیس اقلیم کردستان جنایت «الفرحاتیه» را محکوم کرد

رئیس اقلیم کردستان در بیانیه ای، جنایت الفرحاتیه در شهر بلد استان صلاح الدین را محکوم کرد.

میدل ایست نیوز: «نچیروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان عراق امروز یکشنبه حادثه قتل و ربودن 12 جوان در شهر بلد وابسته به استان صلاح الدین را محکوم کرد.

بارزانی در بیانیه ای، تسریع در مشخص کردن عاملان این جنایت تروریستی و تقدیم آنها به دستگاه قضایی و رساندن آنها به سزای اعمالشان را خواستار شد.

وی افزود که همه نیروهای و مقامات سیاسی باید به دولت برای ممانعت از تهدیدها، جنایت ها و حملات مستمر به زندگی شهروندان و اموال عمومی و خصوصی کمک و از آن حمایت کنند.

فرماندهی پلیس استان صلاح الدین در شمال عراق پیشتر با صدور بیانیه ای اعلام کرد که ۱۲ غیر نظامی از اهالی بخش «الفرحاتیه» در شهرستان «بلد» در جنوب این استان، از سوی یک گروه مسلح ناشناس ربوده شدند.

فرماندهی پلیس صلاح الدین در بیانیه خود ضمن اعلام این که نیروهای پلیس اجساد هشت تن از ربوده شدگان را پیدا کردند با این حال هنوز از سرنوشت چهار ربوده شده دیگر اطلاعی در دست نیست، تاکید کرد که «عمار جبر خلیل»، استاندار این استان واقع در شمال بغداد نیز یک درخواست اضطراری به دفتر فرمانده کل نیروهای مسلح یعنی «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق برای انجام تحقیقات فوری در رابطه با این جنایت ارائه داده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بغداد الیوم
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن