«مصطفی الکاظمی» در الفرحاتیه: شخصا پرونده افراد کشته شده را پیگیری می کنم

نخست‌وزیر عراق در جمع خانواده های داغدیده الفرحاتیه گفت: شخصا این پرونده را پیگیری می‌کنم و به زودی جانیان به سزای جنایت خود خواهند رسید.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق در سفر به منطقه الفرحاتیه استان صلاح الدین با خانواده‌های داغدیده دیدار و در مجلس ترحیم افراد جان باخته حضور پیدا کرد.

الکاظمی در این سفر خطاب به خانواده‌های داغدیده گفت که فرزندان به قتل رسیده شما فرزندان ما هستند و اجازه نخواهیم داد خون‌شان به هدر برود و دستور تقویت حضور نیروهای امنیتی و تامین حفاظت بیشتر از این منطقه صادر شده است.

وی همچنین اظهار داشت: حق افراد کشته شده توسط قانون اخذ خواهد شد و تحقیقات در این باره آغاز شده و من شخصا این پرونده را پیگیری می‌کنم همچنین به زودی جانیان به سزای جنایت خود خواهند رسید.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تاکید کرد که تروریسم هرچقدر که برای نفوذ و رخنه تلاش کند، هیچ جایی در عراق نخواهد داشت.

الکاظمی صبح امروز به همراه وزرای دفاع و کشور، رئیس سازمان الحشد الشعبی و رئیس ستاد ارتش و جانشین وی به استان صلاح الدین سفر کرد.

فرماندهی پلیس استان صلاح الدین در شمال عراق پیشتر با صدور بیانیه ای اعلام کرد که ۱۲ غیر نظامی از اهالی بخش «الفرحاتیه» در شهرستان «بلد» در جنوب این استان، از سوی یک گروه مسلح ناشناس ربوده شدند.

فرماندهی پلیس صلاح الدین در بیانیه خود ضمن اعلام این که نیروهای پلیس اجساد هشت تن از ربوده شدگان را پیدا کردند با این حال هنوز از سرنوشت چهار ربوده شده دیگر اطلاعی در دست نیست، تاکید کرد که «عمار جبر خلیل»، استاندار این استان واقع در شمال بغداد نیز یک درخواست اضطراری به دفتر فرمانده کل نیروهای مسلح یعنی «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق برای انجام تحقیقات فوری در رابطه با این جنایت ارائه داده است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا