روزنامه جمهوری لبنان: نخست وزیری سعد الحریری پنجشنبه قطعیت خواهد یافت

یک روزنامه لبنانی فاش کرد که روز پنجشنبه امور در لبنان و در پی قطعیت یافتن نخست وزیری الحریری، حل و فصل خواهد شد.

میدل ایست نیوز: یک روزنامه لبنانی امروز دوشنبه فاش کرد که نخست وزیری «سعد الحریری» در لبنان روز پنجشنبه قطعیت خواهد یافت و در پی آن امور در لبنان حل و فصل خواهد شد.

روزنامه «جمهوری» لبنان به نقل از برخی منابع نوشت که برخی قصد دارند سعد الحریری را مجبور به تاخیر انداختن مشاورات در پارلمان لبنان کنند تا در نهایت وی از مسئولیت خود کناره گیری کند.

این روزنامه عنوان کرد از آنجایی که الحریری از تلاش برخی برای سنگ اندازی در این زمینه مطلع شد با عدم اظهار نظر و اصرار به مکلف شدنش این طرح را ناکام گذاشت از این رو اگر شرایط پیش بینی نشده ای پیش نیاید، نخست وزیری الحریری روز پنجشنبه قطعیت خواهد یافت و در پی آن امور در لبنان حل و فصل خواهد شد.

روزنامه جمهوری توضیح داد که مکلف شدن الحریری به نخست وزیری به این معنا نیست که با توجه به اختلاف نظر میان الحریری برای تشکیل دولت از افراد متخصص و برخی نیروهای سیاسی برای انتخاب وزرا و چه بسا وزارت ها، راه تشکیل دولت برای وی هموار است.

این روزنامه همچنین ادعا کرد که همه در این مرحله منتظر نتایج انتخابات ریاست جمهوری امریکا هستند و همه چیز به آن بستگی دارد.

گفتنی است پس از آنکه «مصطفی ادیب»، نتوانست به علت بالا گرفتن اختلافات سیاسی در کشور، دولت تشکیل دهد، الحریری نام خود را مجددا برای نخست وزیری مطرح کرد.

پیش از این سعد الحریری در پی نا آرامی ها و اعتراضات به اوضاع نابسامان اقتصادی از سمت نخست وزیری لبنان استعفا کرده بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
اسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا