ورود نیروهای عراقی به یکی از اصلی ترین پناهگاه های داعش + تصاویر

حمله اخیر با همکاری نیروی هوایی ارتش عراق و با حضور نیروهای حشد عشایری انجام شده و این نیروها با استفاده از پل های متحرک و نیز با فرود از هواپیما وارد جزیره شده اند.

میدل ایست نیوز: واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق روز دوشنبه (19 اکتبر) اعلام کرد که نیروهای ویژه تابع ارتش پس از دریافت اطلاعاتی از تبدیل شدن جزیره کنعوص در رودخانه دجله به یک مرکز فعالیت داعش این جزیره را گرفته اند.

این جزیره در جنوب موصل واقع شده و در واقع منطقه ای در دل نهرهای جداشده از رود دجله با دسترسی دشوار است که فرماندهان نظامی منطقه معتقدند که همین دشواری دسترسی باعث شده که تروریست ها از آن به عنوان مبدأ حملات تروریستی خود به نیروهای امنیتی در منطقه استفاده کنند.

تصاویر و فیلم های متعددی از اعزام خودروهای دستگاه مبارزه با تروریسم به سمت این جزیره در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

یک افسر عراقی در ستاد عملیات موصل به «الحره» گفت که حمله اخیر با همکاری نیروی هوایی ارتش عراق و با حضور نیروهای حشد عشایری انجام شده و این نیروها با استفاده از پل های متحرک و نیز با فرود از هواپیما وارد جزیره شده اند.

نیروهای الحشد الشعبی نیز در ماه های گذشته این منطقه را بمباران موشکی کرده بودند. ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش نیز پیش سال گذشته از خالی کردن 36 هزار کیلو بمب بر این جزیره خبر داد.

نیروهای ارتش عراق همه روییدنی ها در فضایی به وسعت یک کیلومتر مربع را که تروریست های داعش از آن برای پنهان شدن استفاده می کنند از بین بردند.

توپخانه های ارتش عراق نیز قبل از ورود زمینی نیروها، این منطقه را به توپ بستند ضمن اینکه نیروی هوایی نیز گشت هوایی برفراز آن زد.

این افسر عراقی تأکید کرد که به علت نگرانی از وجود تونل های زیرزمینی بمب گذاری شده این عملیات با احتیاط انجام می شود و به کندی پیش می رود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الحره
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن