الکاظمی: عراق به نیروهای نظامی خارجی در خاک خود نیازی ندارد

نخست‌وزیر عراق، بر تلاش برای اجرای انتخابات پیش از موعد شفاف که بازتاب‌دهنده مطالبات و خواست ملت عراق باشد، تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق، بر تلاش برای اجرای انتخابات پیش از موعد شفاف که بازتاب‌دهنده مطالبات و خواست ملت عراق باشد تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) او که در رأس هیئتی دولتی به لندن سفر کرده در گفت‌وگو با شماری از خبرنگاران انگلیسی گفت که سفر اروپایی‌اش در راستای تثبیت روابط خارجی عراق با دوستان و متحدانی است که در جنگ با داعش سهیم بودند.

الکاظمی همچنین تأکید کرد که دولت وی در پی جلوگیری از فروپاشی اقتصادی در کشور است و در این راستا طرحی اقتصادی موسوم به «برگه سفید» را تهیه کرده و در پی یافتن سازوکارهایی برای تقویت اقتصاد کشور است.

او گفت که عراق نمی‌خواهد به هیچ یک از نزاع‌های منطقه‌ای کشیده شود و افزود که عراق به نیروهای نظامی در خاک خود نیازی ندارد و در پی دور کردن تنش از منطقه است و می‌تواند نقشی سازنده در آرام کردن و کاهش تنش‌ها بر عهده بگیرد.

همزمان با انتشار این اظهارات، دفتر نخست وزیر عراق خبر داد که وی در مقر اقامت خود در لندن با «دومینیک راب»، وزیر خارجه بریتانیا، دیدار و راه های گسترش روابط را بررسی کرده است.

او در این دیدار تأکید کرده که دولتش با جدیت برای اصلاحات اقتصادی و تبدیل عراق به منطقه ای جذاب برای سرمایه های خارجی تلاش می کند و در این مسیر در پی همکاری و تعامل با شرکای جهانی خود است.

الکاظمی افزوده که عراق آماده ارائه تسهیلات  برای تشویق شرکت های انگلیسی برای افزایش حضورشان در عراق است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا