ترامپ: فروش F-35 به امارات مسیر خود را طی می کند/ اسرائیل: با «فروش سلاح خاص» به امارات مخالفتی نداریم

رئیس جمهور امریکا، تأکید کرد که امریکا روند حقوی لازم برای صادرات جنگنده‌های F-35 به امارات را آغاز کرده است.

میدل ایست نیوز: «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور امریکا، تأکید کرد که امریکا روند حقوقی لازم برای صادرات جنگنده‌های F-35 به امارات را آغاز کرده است.

او در کنفرانسی مطبوعاتی در کاخ سفید پس از اعلام توافق میان سودان و اسرائیل با حمایت امریکا تأکید کرد که فروش F-35 به امارات مسیر خودش را طی می‌کند.

همزمان «بنی گانتس»، وزیر دفاع اسرائیل که به تازگی از امریکا به تل آویو برگشته پس از دیدار با «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر، با انتشار بیانیه‌ای مشترک تأکید کرد که اسرائیل «با فروش برخی سلاح‌های خاص» به امارات مخالفتی ندارد.

این بیانیه افزوده که به موجب توافق‌نامه‌ای که گانتس روز گذشته با همتای امریکایی خود در واشنگتن امضا کرده، امریکا متعهد به حفظ برتری نظامی اسرائیل است و دولت امریکا بنی گانتس را در جریان جزئیات برنامه خود برای فروش «سلاح‌های خاص» به امارات را که  قرار است به کنگره تحویل داده شود قرار داده است.

نتانیاهو نیز در این باره گفت که تفاهمات جدید میان اسرائیل و امریکا ربطی به معاهده‌های صلح با امارات و دیگر کشورها ندارد و مسیر مستقلی را از یک ماه پیش آغاز کرده که روز گذشته به نتیجه رسیده است.

موافقت اسرائیل با فروش F-35 به امارات تحول مهمی در مواضع رسمی اسرائیل است که تاکنون با هر معامله‌ای که برتری نظامی اسرائیل را تهدید کند مخالفت می‌کرد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا