سعد الحریری: طرح فرانسه باید محور و اساس گفت وگوها باشد

نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید لبنان، شرایط تشکیل دولت جدید را مثبت و در حال پیشرفت اعلام و تاکید کرد که گفت وگوها باید بر اساس طرح فرانسه باشد.

میدل ایست نیوز: روزنامه «جمهوری» لبنان امروز دوشنبه، اظهارات «سعد الحریری»، نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید در لبنان درباره شرایط تشکیل دولت جدید در لبنان را نقل و آن را در حال پیشرفت و مثبت توصیف کرد.

به نقل از روزنامه الجمهوری از الحریری، او گفت: «اگر نیت های گروه ها همانطور که در ظاهر نشان می دهند، خالص باشد، می توان دولت را به زودی و طی یک هفته تشکیل داد چرا که وضعیت کشوری، تحمل تاخیر در تشکیل دولت جدید را ندارد.»

نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید لبنان توضیح داد که از گفت وگو استقبال می کند و درباره هر چیزی می توان بحث و توافق کرد اما مهم و مساله ثابت در نزد الحریری این است که طرح فرانسه باید محور و اساس باشد.

الحریری تاکید کرد که برای انتخاب وزرا، عامل تخصص به تنهایی کافی نیست بلکه باید تجربه نیز در کنار تخصص باشد زیرا مدرک ها تا زمانی که تجربه ای در کار نباشد، معیاری برای شایستگی نیستند و دولت اخیر در لبنان نمونه ای برای این موضوع است.

وی تاکید کرد که از تشکیل دولت جدید لبنان کناره گیری نخواهد کرد و افزود: «معروف است که نیمی از من به عراق تعلق دارد زیرا مادرم اصالتا عراقی است از این رو در صورت لزوم محکم و استوار خواهم بود.»

الحریری با کسب اکثریت آرا در پارلمان لبنان به عنوان نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدید لبنان انتخاب شد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
اسپوتنیک عربی
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن