قطر و دولت وفاق ملی لیبی، تفاهمنامه همکاری امنیتی امضا کردند

وزرای کشور قطر و دولت وفاق ملی لیبی، تفاهمنامه همکاری امنیتی فیمابین را با حضور مقامات دو کشور به امضا رساندند.

میدل ایست نیوز: قطر امروز دوشنبه یادداشت تفاهمی با دولت وفاق ملی لیبی با هدف تقویت همکاری های امنیتی فیمابین به امضا رساند.

پیش از امضای این یادداشت تفاهم «تمیم بن حمد آل ثانی»، امیر قطر با «محمد الطاهر سیالة»، وزیر امور خارجه و «فتحی باشاغا»، وزیر کشور در دولت وفاق ملی لیبی که در حال حاضر در دوحه حضور دارند دیدار کرد.

مسئولان لیبی همچنین با «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»، وزیر امور خارجه قطر و «خالد بن خلیفه آل ثانی»، وزیر کشور قطر دیدار و گفت وگو کردند.

وزرای کشور قطر و دولت وفاق ملی لیبی، این تفاهنامه همکاری امنیتی را با حضور مقامات دو کشور امضا کردند.

مقامات قطر و لیبی در دیدارها به بررسی روابط و همکاری دوجانبه و راه های گسترش آن در زمینه های مختلف به خصوص مسائل امنیتی و آخرین تحولات بارز در لیبی و مسائل دارای اهمیت مشترک پرداختند.

به گزارش خبرگزاری رسمی قطر (قنا)، وزیر امور خارجه قطر در دیدار با وزرای خارجه و کشور دولت وفاق ملی لیبی بر حمایت کشور از این دولت تاکید کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی قطر همچنین بر لزوم پایبندی طرف های لیبیایی به اجرای توافق «الصخیرات»، مصوبات شورای امنیت سازمان ملل و نتایج کنفرانس برلین برای تقویت روند راه حل سیاسی بحران لیبی تاکید کرد.

وی همچنین ضمن اعلام استقبال مجدد قطر از آتش بس در سراسر لیبی، بر حمایت کامل کشورش از حاکمیت، و یکپارچگی و ثبات لیبی تاکید کرد.

گفتنی است دولت وفاق ملی لیبی از حمایت سیاسی قطر و ترکیه برخوردار است در حالی که نیروهای ژنرال خلیفه حفتر، با حمایت مصر، امارات و عربستان تلاش می کنند تا این دولت را ساقط کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج اونلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا