تظاهرات در اردن و اسرائیل در اعتراض به اظهارات توهین آمیز مکرون+تصاوير

مردم اردن و عرب های اسرائیل در اعتراض به اظهارات اسلام‌ستیزانه مکرون و در حمایت از پیامبر اعظم(ص) در مقابل سفارت فرانسه در امان و تل آویو تظاهرات کردند.

میدل ایست نیوز: ده‌ها نفر از مردم اردن در اعتراض به اظهارات «امانوئل مکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه علیه اسلام و در حمایت از پیامبر اعظم(ص) در نزدیکی سفارت این کشور در امان تظاهرات کردند.

در این تظاهرات که به دعوت جنبش اسلامی اردن و تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد، معترضان، اهانت به پیامبر (ص) را محکوم کرده و شعار «لا إله إلا الله محمد رسول الله» را سر دادند.

«علی ابوالسکر»، یکی از رهبران جنبش اسلامی اردن در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: «ما اینجا برای حمایت از پیامبر حضور داریم و رئیس جمهور فرانسه باید از پیامبر(ص) عذرخواهی کند.»

از طرفی دیگر در اسرائیل نیز ده‌ها نفر از شهروندان عرب اسرائیل در اعتراض به اظهارات رئیس‌جمهور فرانسه علیه پیامبر اسلام و مسلمانان در مقابل سفارت این کشور در تل ‌آویو تظاهرات کردند.

معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی نظیر «محمد (ص) رسول رحمت است»، «اهانت به پیامبر (ص) را متوقف کنید» و «مکرون از از خط قرمز عبور کرده است» علیه اظهارات اخیر مکرون علیه اسلام و مسلمانان شعار سر دادند.

این در حالی است که پیش از این نیز ده ‌ها نفر از شهروندان عرب اسرائیل در مقابل منزل سفیر فرانسه در شهر یافا تجمع و اظهارات اسلام‌ستیزانه مکرون را محکوم کردند.

گفتنی است مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه روز چهارشنبه هفته گذشته در اظهاراتی اعلام کرد که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه پیامبر اسلام (ص) ادامه خواهد داد، موضوعی که با واکنش تند مسلمانان مواجه شده است.

کشورهای مختلف از جمله قطر، کویت، الجزائر، سودان، ترکیه و فلسطین کالاهای ساخت فرانسه را تحریم کردند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الشرقالبیان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا