الحلبوسی در دیدار با مدبولی بر حمایت قوه مقننه از کمیته مشترک عراق و مصر تاکید کرد

رئیس پارلمان عراق با حضور معاون اول خود و شماری از روسای کمیسیون‌های پارلمانی عراق از نخست‌وزیر مصر و هیات همراه وی که به بغداد سفر کرده است، استقبال کرد.

میدل ایست نیوز: «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق از «مصطفی مدبولی»، نخست‌وزیر مصر و هیات همراه که به بغداد سفر کرده است با حضور «حسن الکعبی»، معاون اول خود و شماری از روسای کمیسیون‌های پارلمانی عراق استقبال کرد.

در این نشست مناسبات دوجانبه، راهکارهای تقویت شراکت اقتصادی و تجاری، یادداشت‌ها و برنامه‌های همکاری امضا شده میان دو کشور در زمینه‌های مختلف از جمله حمل و نقل، ارتباط خطوط برق، امور آب، بهداشت، محیط زیست، دادگستری، سرمایه‌گذاری، اسکان، بازسازی، صنعت، تجارت و امور مالی و شماری از پروژه‌های مشترک سه جانبه میان عراق، اردن و مصر رایزنی شد.

رئیس پارلمان عراق در ادامه برحمایت قوه مقننه برای تقویت فعالیت کمیته عالی و مشترک مصر و عراق از رهگذر اقدامات قانون گذاری برای اجرای توافقات و پروتوکل‌های مورد توافق میان دو کشور بر اساس منافع متقابل تاکید کرد.

الحلبوسی همچنین ضمن اشاره به اهمیت همکاری قوای مقننه دو کشور برای حمایت از دولت مصر و عراق و همچنین هماهنگی مواضع در محافل بین المللی، عربی، اروپایی و اسلامی از نخست وزیر خواست تا درود و سلام وی را به «علی عبدالعال»، رئیس پارلمان مصر انتقال دهد.

حسن الکعبی معاون اول رئیس پارلمان عراق هم که در این دیدار حضور داشت بر لزوم هماهنگی دو کشور برای مقابله با چالش‌های کنونی برخاسته از کاهش بهای نفت و بحران کرونا اشاره و بر اهمیت یکپارچه‌سازی مواضع دو کشور برای نهادینه‌سازی امنیت و صلح و همزیستی مسالمت‌آمیز و مبارزه با کانون و اندیشه تروریسم تاکید کرد.

از سوی دیگر، نخست وزیر مصر هم ضمن ابلاغ درود رئیس پارلمان این کشور به الحلبوسی تاکید کرد که سفر هیات مصری برای رساندن پیام تایید و حمایت از دولت و ملت عراق است و در مرحله آتی شاهد تحولی ویژه در مناسبات دو کشور خواهیم بود.

وزرای برق، انرژی و معدن، نیروی کار، برنامه ریزی، همکاری بین المللی، اسکان، بهداشت، حمل و نقل، هواپیمایی، تجارت و صنعت نخست وزیر مصر را در سفر به عراق همراهی می کنند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
الفرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + دو =

دکمه بازگشت به بالا