انتقاد علاوی از قانون انتخابات: بهتر است هزینه های چنین انتخاباتی صرف مردم شود

علاوی در توئیتی نوشت که قانون انتخابات به نحو کنونی دایره بسته چهره‌های سیاسی را نمی‌شکند و باعث می‌شود که چهره‌های ثابت بر سر کار بمانند.

میدل ایست نیوز: «ایاد علاوی»، رئیس ائتلاف الوطنیه، با انتشار توئیتی از قانون انتخابات مصوب مجلس عراق انتقاد کرد.

او در توئیت خود نوشت که قانون انتخابات به نحو کنونی دایره بسته چهره‌های سیاسی عراق را نمی‌شکند و باعث می‌شود که چهره‌های ثابت بر سر کار بمانند.

علاوی تأکید کرد که باید فورا با مشورت اتحادیه‌های صنفی و نمایندگان معترضان مسالمت‌جو در آن تجدید نظر شود و در غیر این صورت «برای اجرای انتخاباتی که بدبختی‌های عراق را تثبیت کند دلیلی وجود ندارد و بهتر است هزینه‌های انتخابات صرف مردم شود».

روز پنج‌شنبه «برهم صالح»، رئیس جمهور عراق، با امضا و ابلاغ قانون انتخابات تأکید کرد که با وجود همه ملاحظات مطرح‌شده درباره این قانون آن را تأیید می‌کند تا در روند برگزاری انتخابات مشکلی پیش نیاید.

پس از تظاهرات سال گذشته در عراق، مجلس این کشور تصمیم گرفت که با تغییر قانون انتخابات راه را برای ورود چهره‌های مستقل در عراق باز کند.

یکی از مهم‌ترین تفاوت ‌های قانون جدید با قانون سابق آن است که افراد فقط براساس رأیی که خودشان کسب کرده‌اند به مجلس راه می‌یابند و دیگر کسی از طریق لیست‌های انتخاباتی وارد مجلس نمی‌شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا