برگزاری نشست شورای امنیت ملی عراق برای بررسی عملیات اخیر نیروهای امنیتی

در نشست شورای امنیت ملی عراق که به ریاست «مصطفی الکاظمی» برگزار شد، درباره تازه‌ترین تحولات امنیتی این کشور گفت‌وگو شد.

میدل ایست نیوز: در نشست شورای امنیت ملی عراق که به ریاست «مصطفی الکاظمی» برگزار شد، درباره تازه‌ترین تحولات امنیتی این کشور گفت‌وگو شد.

الکاظمی در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به چالش‌های فرا روی کشور از جمله چالش امنیتی، به همه نیروهای امنیتی دستور داد تا عملیات پیش‌‍‌دستانه برای عدم فرصت‌دهی به گروه‌های تروریستی را ادامه دهند.

نخست‌وزیر عراق با اشاره به اینکه حفاظت از جان شهروندان و تامین امنیت و ثبات اصلی‌ترین اولویت دستگاه‌های امنیتی است، تاکید کرد: برای تضمین ثبات فراگیر در کشور باید پرونده امنیتی را تاثیرگذاری‌های سیاسی دور کرد.

در این دیدار همچنین جانشین فرمانده عملیات مشترک گزارش مفصلی از عملیات امنیتی اخیر در کوه‌های مکحول و خانوکه برای تعقیب عناصر داعشی و نیز عملیات روز گذشته نیروهای امنیتی در صحرای الانبار و نتایج به دست آمده در آن ارائه کرد.

شورای امنیت ملی عراق همچنین در این دیدار درباره اوضاع امنیتی استان دیالی رایزنی و بر کنترل امنیت در آن تاکید کرد، از سوی دیگر این شورا به «قاسم الاعرجی»، مشاور امنیت ملی دستور داد تا تحولات امنیتی دیالی را پیگیری کند و طی روزهای آتی زمانی را برای بررسی اوضاع این شهر تعیین کند.

شورای امنیت ملی عراق همچنین در پایان درباره طرح صدور الکترونی ویزا و مجوز اقامت گفت‌وگو کرده و بر اهمیت پشتیبانی فنی از این طرح برای تسهیل صدور ویزا و هموارسازی موانع آن تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا