اخبار غیر قطعی درباره مرگ «ایمن الظواهری»

برخی روزنامه نگاران متخصص امور امنیتی از مرگ «ایمن الظواهری»، رهبر گروه تروریستی القاعده، در حدود یک ماه پیش به مرگ طبیعی خبر دادند.

میدل ایست نیوز: برخی روزنامه نگاران متخصص امور امنیتی با انتشار توئیت هایی از مرگ «ایمن الظواهری»، رهبر گروه تروریستی القاعده، در حدود یک ماه پیش به مرگ طبیعی خبر دادند.

«حسن حسن»، روزنامه نگار، با انتشار توئیتی گفت که این خبر در نشست های محرمانه مطرح شده و خود نیز از منابعی نزدیک به القاعده از صحت آنها مطمئن شده است و افزود که اگر این صرف شایعه بود چنین خبری را منتشر نمی کرد.

او گفت که این خبر در محفل های بسته «نیروهای جهادی» مطرح شده و برخی آن را خبر قطعی می دانند.

«ریتا کاتز»، مدیر پایگاه «سایت» که در عرصه فعالیت های گروه های تروریستی فعال است از اخبار غیر قطعی درباره مرگ الظواهری به سبب بیماری در حدود یک ماه پیش خبر داد.

او گفت که القاعده اخبار مرگ سرانش را جز در زمان مناسب منتشر نمی کند و هنوز معلوم نیست که چه کسی قرار است جانشین الظواهری شود.

این خبر در حالی منتشر شده که نشریه «نیویورک تایمز» با انتشار گزارشی مدعی شد که «عبدالله احمد عبدالله» ملقب به «ابومحمد المصری» که نفر دوم القاعده بوده طی یک عملیات امنیتی اسرائیلی در تهران کشته شده است. خبری که وزارت خارجه ایران آن را کاملا تکذسی کرد.

ایمن الظواهری پس از کشته شدن اسامه بن لادن در سال 2011 به رهبر القاعده رسید.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا