وزیر دفاع ایران در دیدار با همتای عراقی: از خون شهیدان سلیمانی و المهندس نخواهیم گذشت

وزیر دفاع ایران در دیدار با همتای عراقی خود تاکید کرد رزمندگان محور مقاومت و ملت‌های ایران و عراق از خون شهیدان سلیمانی و المهندس نخواهند گذشت.

میدل ایست نیوز: سرتیپ حاتمی وزیر دفاع ایران در دیدار با «جمعه عناد»،همتای عراقی خود اظهار داشت: رفتارهای قدرت های بزرگ و در راس آنها امریکا نشان داد طرح های طولانی مدتی را برای ناامن سازی منطقه طراحی کرده‌اند.

سرتیپ حاتمی در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای محور مقاومت بویژه شهیدان سپهبد حاج قاسم سلیمانی وشهید ابومهدی المهندس اظهار داشت: این دو فرمانده حق بزرگی بر گردن ملت های ایران و عراق و منطقه و بشریت دارند و رزمندگان محور مقاومت و ملت های ایران و عراق از خون قهرمانان خود نخواهند گذشت.

وزیر دفاع ایران با بیان اینکه امروز عراق از امینت بهتری نسبت به گذشته برخوردار است گفت: از روند سیاسی و ثبات و امنیت عراق و تمامیت ارضی کشور برادر همسایه‌مان کماکان حمایت و پشتیبانی میکنیم .

وی گفت: در استقرار امنیت در منطقه همکاری‌های خوبی بین دو کشور ایران و عراق در جریان مبارزه با تروریسم برقرار بوده است و آن را الگوی مناسبی ارزیابی می‌کنیم و توسعه و آبادانی عراق را لازمه استقرار ثبات و امنیت در آن کشور می‌دانیم و برای مشارکت در بازسازی و توسعه عراق آماده ایم.

حاتمی گفت: اراده سیاسی رهبران دو کشور ایران و عراق در بالاترین سطح برای تعمیق روابط گسترده وجود دارد.

وی افزود: چنانچه مقاومت ملت، نیروهای مسلح و دولت عراق و سوریه در مقابل متجاوزین و تروریست های جنایتکار نبود چه بسا منطقه وضعیت نامعلوم و خطرناکی داشت.

حاتمی عنوان کرد:«رفتارهای قدرت های بزرگ و در راس آنها شیطان بزرگ امریکا نشان داد طرح های طولانی مدتی را برای نا امن سازی منطقه طراحی کرده اند.»

وزیر دفاع ایران تصریح کرد: معتقدیم که کشورهای منطقه باید خود، امنیت منطقه را تامین و مدیریت کنند و تا زمانی که نیروهای فرامنطقه‌ای حضور و دخالت داشته باشند دستیابی به ثبات و صلح امکان پذیر نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: «در این بین روندی که اخیراً شدت بیشتری به خود گرفته روابط پنهانی برخی دولت‌ها با رژیم صهیونیستی است آشکار شده است و آن را خیانت به تمام ملت‌های مسلمان می‌دانیم.»

حاتمی در ادامه گفت: وزارت دفاع ایران با داشتن ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های فراوان که ماحصل تحریم‌های ظالمانه دوران پس از پیروزی انقلاب است این آمادگی را دارد تا برای تقویت قدرت دفاعی عراق، نیازمندی های نیروهای مسلح عراق راتامین و برآورده نماید.

جمعه عناد سعدون وزیر دفاع جمهوری عراق در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در ایران به عنوان کشور دوست، برادر و همسایه اظهار داشت: نخستین هدف ما در این سفر تحکیم و تقویت روابط دو کشور و هدف دیگرمان که با جمعی از فرماندهای عالی رتبه نیروهای مسلح عراق در ایران حضور پیدا کرده ایم آشنایی با دستاوردهای علمی و فناورانه جمهوری اسلامی ایران و کسب تجارب ارزنده در حوزه دفاعی است.

وی تصریح کرد: در تلاشیم در سایه تبادلات دو جانبه ایران و عراق توانمندی های نیروهای مسلح عراق برای مبارزه و نابودی تروریسمی که همچنان ریشه های آن در منطقه فعال هستند را تقویت کنیم و بر این اساس تا نابودی کامل آنها از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

جمعه عناد سعدون گفت: افتخار می کنیم که در کوتاه ترین زمان ممکن توانستیم داعش را در عراق شکست دهیم و ملت عراق هرگز کمک‌های مستشاری و تسلیحاتی ایران برای بیرون راندن و شکست داعش را فراموش نخواهند کرد و همواره قدردان ایران برای کمک و حمایت‌های بی‌دریغ برادرانه از ملت و دولت عراق هستیم.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
سایت وزارت دفاع ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا