الکاظمی با تاکید بر برگزاری انتخابات در موعد مقرر: انتخابات زودهنگام خواسته ملت و «انقلاب اکتبر» است

نخست وزیری عراق در دیدار با اعضای کمیساریای عالی انتخابات بر پایبندی دولت به برگزاری انتخابات زودهنگام در موعد مقررش تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیری عراق امروز یکشنبه مجددا بر پایبندی دولت به موعد برگزاری انتخابات پیش از موعد تاکید و اشاره کرد که انتخابات آتی، خواسته ملت و «انقلاب اکتبر» (تظاهرات اکتبر) است.

دفتر رسانه ححای نخست وزیری عراق در بیانیه ای اعلام کرد که الکاظمی امروز با اعضای کمیساریای عالی مستقل انتخابات دیدار کرد.

الکاظمی در این دیدار تاکید کرد که دولت مجددا اعلام می کند که به موعد برگزاری انتخابات پیش از موعد (6 ژوئن 2021) پایبند است و اشاره کرد که برگزاری این انتخابات مسئولیت دولت، خواسته ملت و انقلاب اکتبر است.

وی در این دیدار خطاب به اعضای کمیساریای عالی مستقل انتخابات گفت: هر آنچه برای برگزاری انتخابات در موعد مقررش نیاز دارید اکنون درخواست کنید تا در اولین نشست شورای وزیران مطرح شود و همه خواسته های شما که منجر به برگزاری این اتفاق مهم و تاریخی برای دولت ما می شود، در شورای وزیران تایید شود.

الکاظمی از شهروندان عراقی خواست ضمن بروزرسانی اطلاعات خود برای رای دادن، در انتخابات مشارکت گسترده داشته باشند.
وی در ادامه گفت: بخشنامه ای به همه وزارت ها و نهادهای دولتی مبنی بر کاهش موانع و اقدامات بروکراسی در روند کار کمیساریای عالی انتخابات داده ایم؛ اطلاعات رای دهندگان چالش بزرگی است و باید شبانه روز برای تامین نیازهای موفقیت آمیز بودن انتخابات تلاش کرد.

مصطفی الکاظمی، نخست وزیری عراق پیش از این 6 ژوئن 2021 را موعد برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق اعلام کرده بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا