ترکیه 6 تروریست را در شمال سوریه به هلاکت رساند

شش تروریست‌ در منطقه عملیاتی چشمه صلح نیروهای مسلح ترکیه در شمال سوریه از پای درآمدند.

میدل ایست نیوز: وزارت دفاع ملی ترکیه امروز دوشنبه (16 نوامبر) با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: 6 عضو گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ در منطقه عملیاتی چشمه صلح در شمال سوریه از پای درآمدند.

در این اطلاعیه بر ادامه اجرای تدابیر لازم برای حفظ صلح و آرامش در منطقه تاکید شده است.

گفتنی است عملیات «چشمه صلح» نیروهای مسلح ترکیه به همراهی نیروهای ارتش ملی سوریه در شرق فرات از 9 تا 29 اکتبر 2019 با هدف جلوگیری از ایجاد کریدور تروریستی در مرز جنوبی کشور و بازگرداندن صلح و ثبات به منطقه انجام شد.

پیش از این نیز وزارت دفاع ترکیه در روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای با تاکید بر ادامه مبارزه با گروه های تروریستی حاضر در شمال سوریه، عاقبت این تروریست‌ها را دفن شدن در تونل‌های کنده شده توسط خود این گروه‌ها دانست.

در این بیانیه آمده است: «نیروهای مسلح ترکیه مصمم اند به مبارزه با گروه‌های تروریستی حاضر در شمال سوریه که به عنوان آلت دست نیروهای امپریالیستی دارای خیالاتی واهی برای منطقه بودند، ادامه دهند. تمامی تروریست‌ها به ویژه اعضای پ.ک.ک/ی.پ.گ و داعش که قاتل شمار زیادی از برادران سوری‌مان هستند، به همراه خیالات واهی‌شان در تونل‌هایی که خود حفر کرده اند دفن خواهند شد.»

گفتنی است عملیات سپر فرات نیروهای مسلح ترکیه در راستای مبارزه با گروه تروریستی داعش در شمال سوریه از 24 آگوست سال 2016 تا 23 فوریه 2017 انجام شد.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
آناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا