دستور وزارت دفاع امریکا برای برنامه ریزی در جهت کاهش نیروهای نظامی در عراق و افغانستان

مقامات امریکایی از دستور پنتاگون به فرماندهان برای برنامه ریزی در جهت کاهش نیروهای نظامی امریکایی در عراق و افغانستان خبر می دهند.

میدل ایست نیوز: فرماندهان نظامی امریکا احتمال می دهند که «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری امریکا، این هفته دستور رسمی خروج شماری از نیروهای نظامی امریکایی از افغانستان و عراق را صادر کند.

بنا به گفته مقامات امریکایی، وزارت دفاع امریکا تحت عنوان دستور هشدار به فرماندهان اطلاع داده است تا برای کاهش نیروهای امریکایی به 2500 سرباز در افغانستان و 2500 سرباز در عراق از 15 ژانویه برنامه ریزی کنند.

گفتنی است در حال حاضر امریکا 4500 سرباز در افغانستان و 3 هزار سرباز در عراق دارد.

این گام با توصیه های فرماندهان نظامی امریکایی مبنی بر اینکه هر خروج نیروهای بیشتر از منطقه باید بر اساس شروطی انجام بگیرد و اکنون وضعیت برای خروج اضافی نیروها مناسب نیست در تعارض است.

پیش از این، «کریستوفر میلر»، سرپرست جدید وزارت دفاع امریکا اعلام کرد که قصد دارد خروج نیروهای امریکایی از افغانستان و خاورمیانه را تسریع دهد و خطاب به نیروهای نظامی امریکایی گفت: زمان بازگشت به وطن رسیده است.

وی افزود: این مرحله ی مهمی است که تلاش های خود را از رهبری به حمایت تبدیل می کنیم، پایان جنگ نیاز به امتیازات و شراکت دارد، ما با چالش رو به رو شدیم و هر آنچه در توانمان بود انجام دادیم، اکنون زمان بازگشت به وطن رسیده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا