تاکید وزرای خارجه اردن و روسیه بر افزایش همکاری و هماهنگی برای تحقق ثبات در منطقه

وزرای امور خارجه اردن و روسیه در گفت وگویی تلفنی درباره افزایش همکاری ها و هماهنگی دوجانبه در مسائل منطقه ای برای تحقق ثبات منطقه رایزنی کردند.

میدل ایست نیوز: «ایمن الصفدی»، وزیر امور خارجه اردن و «سرگی لاوروف»، وزیر امور خارجه اردن امروز دوشنبه درباره تداوم کار برای افزایش همکاری بین دو کشور و تشدید مشاوره و هماهنگی در مسائل منطقه ای و راه های حل بحران های منطقه و تحقق امنیت و ثبات رایزنی کردند.

دو طرف در تماسی تلفنی بر استحکام روابط اردن و روسیه و اهمیت پیشرفت روابط فیمابین در زمینه های مختلف به صورتی که با چشم انداز «ملک عبدالله دوم»، پادشاه اردن و «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه که روابط را به سوی افق های گسترده تری از همکاری اثرگذار بین نهادها هدایت می کنند هماهنگ است تاکید کردند.

الصفدی و لاوروف به بررسی تحولات منطقه و تبادل نظر درباره راه های تعامل با آخرین تحولات و هماهنگی بین تلاش ها برای حل بحران های منطقه پرداختند.

تحولات قضیه فلسطین و تداوم تلاش ها برای آغاز مجدد مذاکرات جدی و اثرگذار برای حل درگیری ها بر اساس راه حل ایجاد دو کشور مطابق با قوانین بین المللی و طرح صلح عربی به عنوان راهی برای تحقق صلح عادلانه و فراگیر از دیگر مسائل بود که دو طرف درباره آن گفت وگو کردند.

وزرای خارجه اردن و روسیه همچنین به منظور دستیابی به یک راه حل سیاسی برای بحران سوریه که وحدت و انسجام سوریه را حفظ کرده و امنیت و ثبات آن را بازیابی می کند بر ادامه همکاری ها و بر اهمیت جلسات کمیته قانون اساسی که تحت نظارت سازمان ملل برگزار می شود و لزوم حمایت از آن به عنوان گامی مهم در راه دستیابی به یک راه حل سیاسی، تاکید کردند.

دو وزیر توافق کردند که رایزنی ها و هماهنگی ها را ادامه دهند و در اسرع وقت برای پیگیری گفتگوهای خود در مورد موضوعات منطقه ای و راه های تقویت روابط دو جانبه دیدار کنند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
اسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفده =

دکمه بازگشت به بالا