پلاسخرت: آیت الله سیستانی بر اهمیت رای دادن آزادانه در انتخابات تاکید کرد/ از کاهش حملات به هیئت های دیپلماتیک استقبال می کنیم

نماینده ویژه سازمان ملل در عراق در گزارش خود در شورای امنیت سازمان ملل کاهش بسیار زیاد خشونت در عراق را موجب دلگرمی دانست.

میدل ایست نیوز: «جنین هنیس پلاسخرت»، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در عراق امروز سه شنبه در جلسه توجیهی خود در شورای امنیت سازمان ملل درباره آخرین تحولات عراق گزارشی ارائه کرد.

وی گفت که وضعیت اقتصادی عراق نگران کننده است و ما منتظر اجرای برنامه اصلاحاتی از طریق توافق بین دولت و پارلمان و طرف های سیاسی هستیم.

پلاسخرت ضمن استقبال از کاهش حملات به هیئت های دیپلماتیک در عراق به کاهش بسیار زیاد سطح خشونت در عراق اشاره کرد و آن را موجب دلگرمی دانست.

نماینده ویژه سازمان ملل در عراق تاکید کرد که «آیت الله سیستانی»، مرجعیت عالی دینی عراق بر اهمیت رای دادن آزادانه و بدون هیچ فشار تاکید کرده است.

وی سهمیه بندی و جانبداری (طرفداری) در عراق را مانع از پیشرفت دانست و گفت که این پرونده باید به سرعت بررسی شده تا آرزوها و آرمان های ملت عراق محقق شود.

وی درباره توافق بغداد و اربیل در خصوص شهر سنجار اشاره کرد که توافق سنجار بازسازی و بهبود ارائه خدمات عمومی در شهر را تسریع می بخشد.

پلاسخرت درباره مذاکرات بین بغداد و اربیل نیز برخی مسائل مربوط به قانون اساسی را مانع عنوان کرد و گفت که این مسائل به تلاش ها برای حل و فصل مسائل مورد مناقشه آسیب می زند.

پلاسخرت تداوم همبستگی با ملت عراق را خواستار شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا