آغاز اقدامات عراق برای پیوستن به سازمان تجارت جهانی

کمیته ملی انضام عراق به سازمان تجارت جهانی همه پرونده های مربوط به خدمات مالی و بانکی و بهداشتی و آموزشی و محیط زیست و ارتباطات و پخش کالا را تنظیم کرده است.

میدل ایست نیوز: وزارت بازرگانی عراق از تنظیم طرحی برای انضمام عراق به سازمان تجارت جهانی خبر داد و تأکید کرد که این اقدام افزایش تولید داخلی و تدوین فرصت های شغلی را موجب می شود.

مقامات این وزارتخانه به خبرگزاری رسمی عراق (واع) گفته اند که در راستای تلاش برای انضمام عراق به سازمان تجارت جهانی، کمیته ملی مربوطه و کمیته های فرعی وابسته به آن دوباره تشکیل شده اند تا موضوع انضام را پیگیری و قوانین لازم ازجمله قانون حمایت از تولید داخلی و قانون حمایت از مصرف کننده و قانون منع احتکار و قانون تعرفه گمرکی را در مجلس تصویب کنند.

این مقامات افزوده اند که تحقق این طرح در بازه زمانی دراز مدت بازتاب مثبتی بر اقتصاد عراق خواهد داشت و موجب ایجاد اقتصادی قدرتمند خواهد شد که می تواند با اقتصادهای جهانی و اقتصاد کشورهای همسایه رقابت کند و امکان رقابت عادلانه در عرصه کالا و خدمات را فراهم سازد.

براساس این گزارش، عراق برای انضمام به این سازمان باید پرونده های مشخصی را تنظیم کند که شامل تعرفه های گمرکی و زیرساخت های بهداشتی و بهداشت کشاورزی و نیز وضعیت تجارت خدمات می شود.

این مقامات تأکید کرده اند که کمیته ملی انضام عراق به سازمان تجارت جهانی همه پرونده های مربوط به خدمات مالی و بانکی و بهداشتی و آموزشی و محیط زیست و ارتباطات و پخش کالا را تنظیم کرده است.

در این گزارش تأکید شده که مذاکرات و توافقاتی با برخی نهادهای بین المللی ازجمله بانک جهانی و سازمان تجارت جهانی برای کمک فنی عراق در این موضوع و کمک به اجرای اصلاحات اقتصادی به خصوص در بخش کشاورزی و صنایع و گمرک و به  روز سازی سیاست های بازرگانی عراق انجام شده و اجرای این برنامه ها از اوایل سال آینده میلادی آغاز می شود.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا