افزایش تنش در شرق سوریه در میان احتمال حمله جدید ترکیه

شرق سوریه اخیرا شاهد افزایش تنش و درگیری میان نیروهای کرد و گروه های ارتش ملی مورد حمایت ترکیه بوده است.

میدل ایست نیوز: شهر «عین عیسی»، تحت تصرف نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در حومه شمالی رقه در شرق سوریه اخیرا شاهد افزایش تنش میان نیروهای قسد و گروه های ارتش ملی مورد حمایت ترکیه بوده است.

این افزایش تنش در حالی رخ می دهد که بمباران متقابل و پیش بینی هایی از امکان حمله ترکیه و ارتش ملی در عملیات نظامی جدید در منطقه وجود دارد.

منابع محلی به العربی الجدید گفتند که گروه های ارتش ملی و نیروهای ترکیه، صبح امروز منطقه عین عیسی را با موشک هدف حمله قرار دادند که این حمله چند مجروح برجای گذاشت و از طرفی دیگر محرو روستای التوخار و العریمه در حومه شرقی حلب نیز شاهد بمباران و حملات توپخانه ای متقابل بین نیروهای شورای نظامی منبج و ارتش ملی بود.

پیش از این و در شب گذشته سپاه سوم ارتش ملی اعلام کرده بود که نیروهای خود در عملیاتی ویژه جنوب شهر اعزاز در حومه شمالی حلب را هدف قرار داده و تعدادی از نیروهای قسد را کشته و مجروح کردند.

حساب توئیتری سپاه سوم ارتش ملی خبر داده بود که در این حملات 3 تن از نیروهای قسد کشته و شماری دیگر مجروح شده اند.

ترکیه اخیرا تهدیدهای خود مبنی بر از سر گیری عملیات نظامی در سوریه را برای آنچه پاکسازی پناهگاه های تروریستی عنوان می کند افزایش داده است.

ترکیه و ارتش ملی اخیرا در چند عملیات برای دور کردن عناصر مسلح کرد مشخصا نیروهای حزب کارگران کردستان (پ ک ک) از مرزها، آنها را در مناطقی از عفرین، حلب، رقه و حسکه هدف قرار داده است.

این در حالی است که برخی ناظران انتظار دارند ترکیه و ارتش ملی عملیات جدید و گسترده تری را در شمال و شرق سوریه قبل از ورود دولت «جو بایدن»، رئیس جمهور منتخب امریکا به کاخ سفید انجام دهند، کسی که مخالف خروج آمریکا از سوریه بود و عملیات نظامی ترکیه به نام «بهار صلح» را در منطقه محکوم کرده بود.

به گفته برخی ناظران، ترکیه در تلاش است تا عین عیسی را کنترل کند تا راه را به شهرهای حسکه و رقه نیز باز کند، اما هنوز چراغ سبز روسیه دریافت نکرده است، ترکیه امیدوار بود که پس از توافق برای برچیدن برخی از نقاط محاصره شده خود در ادلب و حومه آن، از طرف روسیه با آزاد گذاشتن دست ترکیه در شرق سوریه موافقت شود.

شب گذشته ترکیه نیروهای کمکی جدیدی شامل دو تانک و بولدوزر نظامی را به ادلب اعزام کرد.

منابع محلی به العربی الجدید گزارش دادند که یک کاروان نظامی ترکیه از گذرگاه کفرلوسین وارد ادلب شد و به سمت حومه جنوبی ادلب حرکت کرد و خاطرنشان کرد: این کاروان متشکل از 15 دستگاه خودرو شامل زرهی، نفربر و کامیون های پر از مواد لجستیکی، مواد غذایی و مهمات علاوه بر سه اتومبیل حامل دو تانک و یک بولدوزر نظامی بود.

این کاروان به سمت پایگاههای نظامی ترکیه در منطقه جبل الزویه در حومه جنوبی ادلب حرکت کردند، جایی که نیروهای ترکیه طی چند روز گذشته تعدادی پایگاه نظامی در منطقه ایجاد کرده اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا